Sześć karnych w derbowym starciu między Gladiatorami a Guminem [FOTO]

10:33, 14.10.2019 KJ Aktualizacja: 10:39, 14.10.2019
Skomentuj [Foto: Krystian Jobski] [Foto: Krystian Jobski]
reo

GKS Comfort Therm Gumino wygrywa 3:1 z Gladiatorem Słoszewo w derbach powiatu płońskiego na poziomie B Klasy. Warto zaznaczyć, Jakub Weselak, arbiter główny tego spotkania wskazywał aż sześciokrotnie na "wapno".

Zarówno Gladiator jak i GKS nie mogą zaliczyć początku obecnego sezonu do udanych. Przed niedzielnym pojedynkiem w sześciu rozegranych dotychczas kolejkach obie drużyny tylko raz schodziły z boiska zgarniając komplet punktów.

Po zaledwie 10. minutach gry podopieczni Damiana Makowskiego prowadzili już 2:0. Na listę strzelców wpisali się Patryk Wilczewski oraz Mateusz Adamiak. Drugi z nich po chwili miał świetną okazję, aby ponownie umieścić piłkę w bramce, jednak wykonywany przez niego rzut karny został obroniony przez Mateusza Orackiego. To trzecia " jedenastka" obroniona w tym sezonie przez wychowanka Tęczy 34 Płońsk.

W 43. minucie przed szansą na podwyższenie prowadzenia stanął ponownie Mateusz Adamiak. Tym razem kapitan gości nie pomylił się i GKS schodzi na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem.

Gospodarze w tym sezonie zwykle lepiej prezentowali się w pierwszych odsłonach rywalizacji, aż pięciokrotnie obejmując prowadzenie właśnie w tej części meczu. W derbach Gladiator nie zagroził zbytnio w pierwszej połowie bramce strzeżonej przez popularnego "Kaprala". To pokazuje, jak ważnym zawodnikiem jest Szymon Pawlak, który pauzował za czerwona kartkę otrzymaną w poprzedniej kolejce (kara obejmuje trzy spotkania - przyp. red ).

W drugich 45. minutach Gladiator mógł doprowadzić nawet do remisu. Do szczęścia zabrakło skuteczności w egekwowaniu rzutów karnych. Gladiatorzy stawali "oko w oko" z Piotrem Klękowiczem trzykrotnie. Krzysztof Gałązka wykorzystał jeden z dwóch wykonywanych rzutów karnych. Chybił również Artur Żelazko. Tak więc podopieczni Roberta Dobiasza nadal pozostają bez zdobyczy punktowej na nowym obiekcie. Gladiator 1 - Gumino 3.

Poniżej więcej zdjęć z derbowego meczu.

Gladiator: Mateusz Oracki - Mateusz Lewandowski (46, Dawid Ziemiński), Robert Dobiasz, Krzysztof Gałązka, Damian Kozłowski, Kamil Jóźwiak (69, Marcin Jędras), Tomasz Kaczyński (78, Patryk Kapczyński), Mateusz Gocejna, Radosław Woliński (84, Krystian Kowalski), Patryk Giranowski, Kamil Bednarski (46, Artur Żelasko).

Gumino: Piotr Klękowicz - Jakub Palmowski, Mateusz Adamiak, Marcin Grzejda, Filip Kacyk, Damian Makowski, Jarosław Dymowski (80, Szymon Piekarzewski), Emil Wachol, Patryk Wilczewski (80, Jakub Pałac), Mateusz Jeziak (46, Mateusz Polniak), Piotr Ronczkowski (88, Hubert Sadowski).