Zamknij
REKLAMA

Gumino dostaje walkowera i karę finansową

18:26, 10.10.2019 | Krystian Jobski
Skomentuj
Piotr Ronczkowski otrzymuje czerwona kartkę w meczu derbowym z Jutrzenką Unieck [Foto: KJ/Archiwum]
REKLAMA

Mecz piątej kolejki piłkarskiej B Klasy pomiędzy Tamką Dzierzgowo i GKS COMFORT-THERM Gumino został zweryfikowany jako walkower 3:0. Na boisku było 4:4. Wszystko przez występ nieuprawnionego zawodnika - Piotra Ronczkowskiego - w barwach naszej drużyny. 29-letni napastnik zdobył nawet w wspomnianym meczu gola, niestety nie znajdował się w protokole meczowym. Pierwsze doniesienia w tej sprawie pojawiły się w ubiegłą środę na fan page'u ''GrajzKrystianem".

Klub został ukarany dodatkowo karą pieniężna w wysokości 2 tysięcy złotych. W dzisiejszych czasach takie sytuacje rzadko zdarzają się w niższych ligach. Trenerowi, który zostanie złapany na gorącym uczynku, grozi pozbawienie licencji umożliwiającej wykonywanie zawodu. Tym razem organ dyscyplinarny nie posunął się jednak do takiego kroku.

Po sześciu kolejkach GKS COMFORT-THERM Gumino z trzema punktami na koncie zajmuje dopiero 8. miejsce w B-Klasowej tabeli. Podopiecznych Damiana Makowskiego w najbliższą niedzielę czeka " wyjazdowy" pojedynek derbowy z Gladiatorem Słoszewo. Pierwszy gwizdek sędziego Jakuba Weselaka o godzinie 14.

(Krystian Jobski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

KibicKibic

5 2

Jeżeli to był zwykły błąd, przeoczenie to szkoda Gumina. Ale jeżeli to było celowe, świadome działanie to kara się należy. Trzeba walczyć z oszustwami, układzikami, patologią w piłce i to bez względu czy to jest ekstraklasa czy nasza lokalna B-klasa. 18:52, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SPALONYSPALONY

1 3

Jazda z Kur..mi 14:47, 11.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BokserBokser

0 3

Szkoda was chłopaki na ten sport. 19:46, 11.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA