Zamknij
REKLAMA

Jubileusz 10-lecia Płońskiej Akademii Futbolu [FOTO]

19.44, 28.12.2022 RED Aktualizacja: 08.50, 29.12.2022
Skomentuj Prezes PAF-u Tomasz Rembecki życzył sobie i klubowi przede wszystkim nowego stadionu
REKLAMA

To już cała dekada. PAF świętuje 10-lecie istnienia. Z tej okazji w ostatnią środę starego roku piłkarskie środowisko spotkało się w płońskiej hali sportowej, aby wspólnie świętować ten okrągły jubileusz. 

Płońska Akademia Futbolu to dziś nomen omen 10 drużyn różnych kategorii wiekowych. Przez 10 lat klubem zawiaduje jeden i ten sam prezes, czyli Tomasz Rembecki.

- Po mistrzostwach Europy w piłce nożnej w 2012 roku w Płońsku na piłkarskiej mapie Polski nadal widniała biała plama. Płońsk nie posiadał żadnej drużyny piłkarskiej, dlatego z inicjatywy rodziców została założona Płońska Akademia Futbolu

- mówił w środę prezes Rembecki. - Rodzice pragnęli, aby ich dzieci spełniali swoje marzenia i spędzali swój wolny czas zdrowo i wesoło - dodawał. 

[FOTORELACJA]1025[/FOTORELACJA]

- Warto inwestować w piłkę nożną, czego przykładem jest płoński klub - mówił Sławomir Pietrzyk, prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. - Nie byłoby klubu piłkarskiego bez społeczników. Dzięki takim osobom jak pan Tomasz kluby funkcjonują. Często bywa, że to jedna osoba buduje tę całą dobrą atmosferę, jeśli chodzi o klub sportowy - zwracał się do Tomasza Rembeckiego szef MZPN.

- 10 lat temu kiedy rozpadł się klub Tęcza 34, szukaliśmy wyjścia z tej trudnej sytuacji. Straciliśmy rok, spadliśmy do najniższego poziomu rozgrywkowego i wtedy to z Tomkiem Rembeckim i kilkoma kolegami postanowiliśmy założyć nowy klub i tak on się narodził - wspominał burmistrz Andrzej Pietrasik. - Przez ten czas PAF był i jest najliczniejszym klubem sportowym w naszym mieście. 

Od lewej: trenerzy - Kamil Kobyliński i Emil Kuciński oraz kierownik płońskiego klubu Szymon Pająk 

Wśród osób, które przed pokazowym meczem (między byłymi a obecnymi zawodnikami PAF-u) witali się z publicznością, byli też: Elwira Konopka, kierownik Punktu Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie, wiceprezes MZPN Kamil Witkowski, Andrzej Nizielski, prezes honorowy MZPN, były przewodniczący Ciechanowsko-Ostrołęckiego ZPN, Marek Mikołajewski, były sędzia międzynarodowy, Aleksander Jarosławski, wójt gminy Płońsk oraz Waldemar Kunicki, dyrektor MCSiR.   

Wręczono odznaczenia i podziękowania, uhonorowano osoby, które przyczyniły się do tego, aby PAF mógł się rozwijać. Nagrodzono trenerów, działaczy oraz samorządowców i pomocnych szefów miejskich jednostek.  

Płońskiej Akademii Futbolu życzymy dalszych postępów przez kolejną dekadę, drużynom samych wygranych, a piłkarzom, aby omijały ich kontuzje, a wtedy będą oni mogli rozwijać swoją piłkarską pasję i reprezentować Płońsk na mazowieckich boiskach.   

(RED)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (8)

NieNie

9 0

Nie, nie warto. 19:12, 29.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdżejAdżej

4 6

Endriu ale żeś przytył, Ty nawet Olka bijesz na głowę, znaczy brzuch. Weźta się chłopy za siebie bo wyglądacie jak spasione koty obleśnego kaczora. A takie ładne amerykańskie byliśta . Pozdrowionka na Nowy Rok byle byśta wygrali następne wybory . Dużo zdrówka Wam życzę ! Buziaki 20:29, 29.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do anżejdo anżej

8 1

Mam nadzieje, ze przegrają w wielkim stylu. Obaj 07:00, 30.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nie dla piłkiNie dla piłki

9 1

Efekt nieustannego promowania piłki kopanej w Polsce jest taki, że nie mamy wielu sukcesów w innych dyscyplinach sportu. Oczywiście w piłce też nie mamy. Wydawanie nieproporcjonalnie wysokich pieniędzy na jedyny słuszny sport a potem płacz i lament że mało co wygrywany w innym sporcie. Przyczyny tego już widać na lokalnym podwórku. 08:04, 30.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CIEKAWSKICIEKAWSKI

0 0

jakiś Mbappe , Gnabry , Lewandowski ? 09:55, 31.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

anonanon

0 0

jeden co do Motoru Lublin się dostał ale czy motorem jeździ to nie wiem gwiazd więcej nie ma 08:05, 23.01.2023


WeszłoWeszło

2 1

Okazję piłkarze PAF'u postanowili uczcić porażką w Warszawie 0:12. 10:45, 02.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lukiluki

2 1

Chyba trochę *%#)!& wyszło, że nikt nie pomyślał aby na taką uroczystość zaprosić zawodników którzy tworzyli zespół w momencie jego powstania. Na zdjęciach widać tylko kilku z nich. Wizerunkowo słabo to wygląda. Pan kierownik się nie popisał. 09:48, 03.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%