PAF spada z fotela lidera. Płońszczanie pokonani przez skuteczny MKS [FOTO]

19:06, 30.04.2022 RED Aktualizacja: 13:08, 01.05.2022
Skomentuj Goście z Ciechanowa dominowali szczególnie w pierwszej połowie sobotniego meczu. Pod naszą bramką co i raz było bardzo gorąco i na przerwę schodziliśmy przegrywając 0:2 [fot.: Dawid Turowiecki] Goście z Ciechanowa dominowali szczególnie w pierwszej połowie sobotniego meczu. Pod naszą bramką co i raz było bardzo gorąco i na przerwę schodziliśmy przegrywając 0:2 [fot.: Dawid Turowiecki]

Trzecie porażka w tym sezonie ligi okręgowej piłkarzy z Płońska stała się faktem. W meczu na szczycie tej klasy rozgrywkowej górą byli zawodnicy MKS-U Ciechanów, którzy gładko poradzili się z gospodarzami, prezentując lepszą skuteczność w całym spotkaniu.

Jesienią zremisowaliśmy w Ciechanowie 1:1, więc kibice ostrzyli sobie zęby na równie wyrównany bój lidera z wiceliderem LO. Jednak ku zaskoczeniu obserwatorów sobotniej potyczki w Płońsku to przyjezdni, głośno dopingowani przez swoją grupę fanów, bezlitośnie wykorzystali błędy płońszczan, rozbijając ich aż 4:0 i zamieniając się miejscami z PAF-em na topowej pozycji w tabeli.

Otwieramy spotkanie pechowo od samobójczego trafienia Czajkowskiego, choć dodajmy, że goście i tak od początku dyktowali warunki na boisku przy Kopernika.

Na 2:0 MKS podwyższa precyzyjnym strzałem zza pola karnego, wykorzystując wyjście z bramki Lewandowskiego (to trafienie obrazuje zdjęcie powyżej - red.). Ciechanowianie mają jeszcze słupek, poprzeczkę, co świadczy o dużej dominacji tego zespołu w pierwszej połowie derbów północnego Mazowsza. Płońszczanie schodzą do szatni przegrywając 0:2.

W dalszej części gry nasi piłkarze podrażnieni widmem porażki, zaczęli śmielej poczynać sobie na murawie. Na lewym skrzydle swoje robił Zawadzki (na zdjęciu powyżej - red.), którego doskonałych dośrodkowań nie zamienili na gole ani Barankiewicz, ani Makowski

Jak regularna była tego dnia drużyna gości pokazały również kolejne minuty drugiej odsłony meczu, kiedy to MKS zadał kolejne dwa skuteczne ciosy, pieczętując tym samym pewną wygraną (4:0) nad PAF-em.

(tabela za 90minut.pl)

Kolejny mecz podopiecznych trenera Kamila Kobylińskiego 7 maja o godzinie 17 w Bieżuniu. Z Wkrą mamy porachunki do wyrównania, bowiem jesienią u siebie przegraliśmy z tym zespołem aż 0:5. Trzymamy kciuki za udany rewanż!

Skład PAF-u: Lewandowski - Hercel, Krulikowski, Kowalski (77' Wiśniewski K.), Czajkowski (63' Wiśniewski M.) - Makowski, Pełka (53' Szcześniak), Duszyński(70' Osiński), Zawadzki, Wypyszyński,  Barankiewicz.

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z SOBOTNIEGO MECZU Z MKS-em W FOTO-GALERII PONIŻEJ.