Zamknij
REKLAMA

Inwestowanie w infrastrukturę sportową. Ponad 400 tysięcy złotych trafi do naszych miast i gmin

08:34, 30.06.2020 | [za Martą Milewską, Rzeczniczką Prasową Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, dodał DZ
Skomentuj [Foto: pixabay/zdjęcie ilustracyjne]
REKLAMA

Ponad 10 mln złotych Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył na wybudowanie bądź zmodernizowanie obiektów sportowych, takich jak boiska, hale sportowe czy siłownie plenerowe. Ponad 400 tysięcy złotych na tego typu inwestycje trafią do miast i gmin z naszego powiatu.

Pieniądze zostaną rozdysponowane w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej 'MAZOWSZE 2020'. Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, tegoroczna edycja programu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

– W tym roku wpłynęło do nas 235 wniosków o wsparcie, a kwota dofinansowania, o jaką ubiegali się w nich samorządowcy, przekroczyła trzykrotnie pulę, którą przeznaczyliśmy na realizację tego programu. To pokazuje, że ta inicjatywa jest potrzebna. Samorządowcy widzą jego realne efekty nie tylko w swoich gminach, ale też u sąsiadów. I aplikują do samorządu o wsparcie. Z rozmów z beneficjentami wiemy, że często pomoc z budżetu Mazowsza domyka budżet takiego przedsięwzięcia.

Maksymalne dofinansowanie projektu nie mogło przekroczyć 200 tys. zł i wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowanych. Ponadto każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie. Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza jeszcze w tym roku zostanie zrealizowanych 114 inwestycji, a pięć z nich będzie realizowanych na terenie powiatu płońskiego.

Gmina Miasto Płońsk na realizację zadnia „Rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Płońsku” otrzyma 100 tysięcy złotych, Gmina Miasto Raciąż na zadanie „Modernizacja hali sportowej poprzez utworzenie stref cardio, fitness i odnowy biologicznej” 40 tysięcy złotych, a Gmina Baboszewo otrzyma 90 tysięcy na „Remont wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej im. Ks. M. K. Sarbiewskiego w Sarbiewie”. Po 90 tysięcy złotych otrzymają Gmina Płońsk („Budowa boiska wielofunkcyjnego w miejscowości Szerominek”), oraz Gmina Załuski („Rozbudowa infrastruktury sportowej na terenie Gminy Załuski poprzez budowę kortu tenisowego przy Szkole Podstawowej w Kamienicy”).

Do programu mogły zgłaszać się gminy i powiaty z terenu województwa mazowieckiego. Szansę na wsparcie z budżetu województwa miały projekty dotyczące budowy nowych, modernizacji i remontu już istniejących obiektów sportowych, w tym m.in.: hal i boisk sportowych, boisk sportowych wielofunkcyjnych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk, obiektów do uprawiania sportów wodnych i sportów miejskich (siłownie plenerowe, pumptrack, street workout), placów sportowo-rekreacyjnych.

To już kolejna edycja jednego z naszych standardowych programów wsparcia. W tym roku na remonty i budowy nowych obiektów sportowych z budżetu Mazowsza przeznaczamy 10 mln złotych. Zainteresowanie uzyskaniem wsparcia było w tym roku rekordowo duże, co bardzo cieszy. Wartość zgłoszonych projektów przekraczała trzykrotnie kwotę, którą przeznaczyliśmy na ten cel – powiedział wicemarszałek Rafał Rajkowski.

([za Martą Milewską, Rzeczniczką Prasową Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, dodał DZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

BJJBJJ

0 0

Dobra wiadomość. Pytanie tylko jak te pieniądze będą rozdysponowane i czy będą wspierać różne dyscypliny sportu. 10:13, 30.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BaboszewoBaboszewo

2 0

Gratulacje dla gminy Baboszewo. Obserwuję, że ostatnio aktywnie pozyskuje środki z zewnętrze do realizacji inwestycji gminnych to się chwali. Tak trzymać niech gmina pięknieje i się rozwija w dobrym kierunku. 4 lata było przerwy bo kadencja 2014-2018 to kadencja z brakiem rozwoju więc teraz idzie do przodu. Tak powinny działać samorządy sprawnie i skutecznie i co najważniejsze bez zbędnego bałaganu i chaosu którego było w gminie Baboszewo w ostatniej kadencji dużo. 12:42, 30.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA