Zamknij
REKLAMA

Czy w styczniu dojdzie do upragnionego otwarcia płońskiego basenu...?

10:41, 17.12.2019 | REDAKCJA
Skomentuj Uzbrojeni w cierpliwość płońszczanie wypatrują ponownego otwarcia płońskiego basenu [Foto: MCSiR Płońsk]
REKLAMA

Na początku września doszło do niemałego zamieszania z płońskim basenem, który w konsekwencji został zamknięty do odwołania. Płońszczanie pytają, kiedy wreszcie znów będą mogli popływać... Żeby tak się stało, musi zostać wykonana kluczowa inwestycja. Tymczasem ratusz nie otrzymał tymczasowej zgody na funkcjonowanie miejskiej pływalni. 

Przypomnijmy, że wszystko rozbiło się o tzw. kontrolowany zrzut wody z basenu wprost do Płonki. Sprawę na forum podnieśli opozycyjni radni, którzy zwrócili uwagę, że wypompowywana woda z detergentami było powodem masowego śnięcia ryb w rzece, podczas gdy o tego typu działaniach nie było żadnej wiedzy. Ostatecznie MCSiR przeprosił za zaistniałe utrudnienia i poinformował, że pływalnia zostanie zamknięta do odwołania.

- Na tym etapie nie znamy terminu, kiedy z powrotem będzie funkcjonowała pływalnia, a nie będę strzelał – mówił pod koniec października naszej redakcji rzecznik płońskiego ratusza w kwestii pływalni. Urząd Miejski zabezpieczył kwotę 200 tys. złotych na budowę systemu, który odprowadzałby wodę basenową i po płukaniu filtrów do miejskiej sieci kanalizacji sanitarnej. - Trwają prace zmierzające do wyłonienia projektanta, który określi szacunkową wartość zamówienia w zakresie prac remontowych, a także wykonawstwa – mówił dwa miesiące temu Filip Przedpełski, rzecznik płońskiego magistratu. 

W poniedziałek Urząd Miejski w Płońsku na swoim profilu facebookowym poinformował, ''że mimo usilnych starań i próśb burmistrza Andrzeja Pietrasika, które zostały skierowane do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody Polskie", ratusz nie otrzymał tymczasowego pozwolenia na funkcjonowanie basenu''. Gospodarz Płońska informował w pismach, że zostały podjęte niezbędne działania w kierunku zmodernizowania pływalni, jednak procedury są długotrwałe. Przypomniał również, że funkcjonowanie basenu jest sprawą ważną społecznie, ponieważ miesięcznie korzystało z niego 13 tysięcy osób. Przywołane argumenty nie okazały się skuteczne. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie odpowiedziało, że nie przewiduje udzielenia pozwolenia tymczasowego, a także nie znalazło w skierowanym piśmie celu, na jaki miałoby zostać wydane pozwolenie wodnoprawne. Mazowiecki Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska odpowiedział za to, że nie jest organem kompetentnym w kwestii wydania zezwolenia na funkcjonowanie płońskiej pływalni.

Urząd poinformował jednocześnie, że w budżecie są przygotowane środki na wspomniany system odprowadzania wody basenowej i po płukaniu filtrów. Mamy też gotowy projekt i wykonawcę. - Czekamy na pozwolenie na budowę, które powinniśmy otrzymać w najbliższym czasie – czytamy na facebook'u UM w Płońsku. 

Jeżeli prace pójdą sprawnie, być może już w styczniu basen znów będzie otwarty dla mieszkańców.

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (7)

ObserwatorObserwator

10 4

W sieci wrze. 11:40, 17.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pływakpływak

7 8

mam nadzieję, że opozycyjnym radnym odbije to się czkawką przy najbliższych wyborach. ? 13:54, 17.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PłonskPłonsk

8 10

A kiedy pierwsze wyścigi na wybudowanym za grube pieniądze torze kartingowym 14:16, 17.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nie wiecieNie wiecie

9 3

Podobno basen do rozbiórki 15:58, 17.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dąbrowski PrzemysławDąbrowski Przemysław

10 1

Dzień dobry, ten przykład pokazuję funkcjonowanie naszego Miasta! Jak można zaniedbać tak ważny obiekt!? Zero ale to zero zainteresowania i znalezienia ugody przy flaszce. 16:27, 17.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bez_52bez_52

4 5

Instytucja pod nazwą "Wody Polskie" to dziwny biurokratyczny twór, który właściwie nie wiadomo po co został powołany. Nadęci biurokraci mają "gdzieś" nasz basen. Natomiast nasi płońscy "ekolodzy" którzy przyczynili się do zamknięcia basenu powinni sami uderzyć się w piersi czy też oni zawsze byli w zgodzie z ochroną środowiska. To głównie tym panom inspirowanym chwilowym poklaskiem zawdzięczamy to że basen zamknięty od czterech miesięcy. 08:54, 18.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Obserwator Obserwator

7 2

Ludzie, co wy wypisujecie. Uważam iż największe zaniedbania są po stronie dyrektora basenu jak i władz miasta. Myśleli, że będzie im się to udawać w nieskończoność, chodzi o zrzuty wody, nagle znalazły się pieniądze. A kto jest najbardziej stratny, oczywiście zwykli ludzie, którzy nie mogą korzystać. Dwa stan basenu pozostawia wiele do życzenia, zimno i zimna woda a czas się tam dawno zatrzymał. Dawno władze powinny rozbudować basen a nic nie zrobiono. 22:56, 23.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA