Zamknij
REKLAMA

Z wizytą w Muzeum Cristiano Ronaldo na Maderze [FOTO]

11:08, 30.11.2019 | REDAKCJA
Skomentuj
? Jestem dumny z bycia Portugalczykiem i mieszkańcem Madery, otworzenie muzeum tutaj wiele dla mnie znaczy ? powiedział CR7 podczas uroczystego otwarcia muzeum 15 grudnia 2013 r. - za infolizbona.pl [Foto: Czytelniczka PwS]
REKLAMA

Dziś mamy nie lada gratkę dla kibiców piłkarskich, w szczególności fanów talentu Cristiano Ronaldo, Portugalczyka, który uchodzi za jednego z najlepszych zawodników, który kiedykolwiek pojawił się na boisku. Pochodząca z Płońska nasza wierna Czytelniczka odwiedziła nie tak dawno wyspę ''wiecznej wiosny', jak mówi się na Maderę. Najbardziej znanym Maderczykiem jest właśnie Ronaldo, który tam się urodził, wychowywał i stawiał pierwsze futbolowe kroki.  W 2013 roku otwarto tam muzem poświęcone jedynie obecnemu piłkarzowi Juventusu Turyn. 

Muzeum CR 7 mieści się w miejscowości Funchal i stanowi wielką atrakcję turystyczną wyspy Madera. Odwiedzane jest przez fanów Ronaldo z całego świata. W muzeum znajdują się setki eksponatów: trofea reprezentacyjne i klubowe, nagrody indywidualne, buty, koszulki, piłki z autografami, obrazy, rysunki dla niego, listy do piłkarza, w tym również z Polski i inne drogocenne dla Ronaldo pamiątki. Przed muzeum stoi pomnik Portugalczyka z podpisem: ,,Najlepszy piłkarz na świecie". 

- Ronaldo jest tam wielbiony. To muzeum to jego własność, gdzie większość eksponatów stanowią oryginały, a nie repliki. Przylatuje na Maderę i oddaje te jakże wartościowe dla siebie przedmioty. Piłkarz bardzo pomaga okolicznej społeczności, ale robi to po cichu, bez rozgłosu, co zasługuje na duży szacunek - dowiedziała się płońszczanka, która w muzeum zrobiła dla Was wiele zdjęć. Znajdziecie je poniżej. Oczywiście gorąco polecamy! 

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

TT

2 0

Nic ciekawego 08:14, 07.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA