Zamknij
REKLAMA

Ogrody znów zakwitły z Nadleśnictwem Płońsk. Atrakcji nie brakowało: biegi, degustacja i lwowskie piosenki Tońcia...

09:24, 16.05.2022 | RED
Skomentuj Jednym z głównych punktów leśnego wydarzenia w Kucharach Królewskich jest od lat bieg ''Kwitnących Ogrodów'' [fot.: Łukasz Wielechowski]
REKLAMA

Piękne rododendrony zakwitają w maju w kulisach szkółki leśnej w Kucharach Królewskich stąd organizatorzy cyklicznego, rekreacyjnego wydarzenia wpadli na pomysł, aby ten dzień przebiegał pod nazwą ,,Kwitnące ogrody", a w tym roku dodatkowo pojawiło się jeszcze w nazewnictwie nawiązanie do wojny u naszych wschodnich sąsiadów - ''Solidarni z Ukrainą''. 

- Podczas naszego rodzinnego pikniku, którego współorganizatorem jest odział rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Płońsku, wolontariusze z PCK zbierają pieniądze na osoby, uchodźców pochodzących z Ukrainy mieszkających obecnie w Płońsku i w powiecie płońskim. Gościem specjalnym wydarzenia jest aktor Stanisław Górka z programem ''Lwowskie piosenki Tońcia'', to też w nawiązaniu do pokazania solidarności z Ukraińcami

- mówi Tomasz Józwiak, nadleśniczy Nadleśnictwa Płońsk, które było głównym organizatorem niedzielnego przedsięwzięcia. 

Uczestnikom pikniku zaprezentowano m.in. projekt ''Dobre z Lasu'', związany z degustacją leśnych produktów. - ''Dobre z Lasu'' to fantastyczny projekt Lasów Państwowych, gdzie promujemy dziczyznę, produkty runa leśnego, miody, zioła, czyli wszystko to, co daje nam las - dodaje nadleśniczy Józwiak. 

Co jeszcze czekało na gości niedzielnego plenerowego spotkania w Kucharach Królewskich? - Proponujemy ludziom spędzenia wolnego czasu na łonie natury, w pięknych okolicznościach przyrody. Aktywnie, nie w murach, marketach, czy w mieście - podkreśla Tomasz Józwiak. - Mamy do zaproponowania m.in. stoiska zielarskie, wystawę drzewek Bonsai, rozdajemy sadzonki, a dla dzieci przygotowaliśmy rozbudowaną strefa malucha - wymienia. - Oczywiście już po raz ósmy, wspólnie z Klubem Biegacza im. Piotra Sękowskiego w Płońsku, zaprosiliśmy na bieg ''Kwitnących ogrodów'' dla różnych grup wiekowych.   

- Podczas biegania liczy się głównie kontakt z przyrodą. Zatopienie się w las, posłuchanie śpiewu ptaków. Każdy zakręt na trasie jest bardzo ciekawy, zwłaszcza w maju kiedy wszystko rozkwita. Bieganie po lesie jest bardzo bezpieczne, a przede wszystkim zdrowe dla stawów z uwagi na naturalną nawierzchnię. Polecam wszystkim bieganie po lesie - zachęca Andrzej Świercz, prezes K.B. im. P. Sękowskiego.  

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AndrzejAndrzej

1 2

Tomek, jesteś Wielki. Brawo! Brawo! Brawo! 20:20, 16.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%