Zamknij
REKLAMA

Nowa hala produkcyjna w Załuskach już otwarta. W planach jest zatrudnienie kolejnych pracowników

11:38, 09.10.2019 | DZ
REKLAMA
Skomentuj
Nowa hala produkcyjna to budynek o wielkości 4 tysięcy metrów kwadratowych. W tej chwili zatrudnionych jest blisko 60 osób, jednak firma planuje dać pracę kolejnym dwudziestu [Foto: UG Załuski]

W Załuskach odbyło się uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej firmy Spectra Lighting. To szansa na stworzenie kolejnych miejsc pracy dla mieszkańców gminy Załuski oraz powiatu płońskiego.  

Firma Spectra Lighting Sp. z.o.o. swoją działalność rozpoczęła w 2003 roku, po przekształceniu firmy Spectra S.A. Działa na rynku oświetleniowym i specjalizuje się w projektowaniu i sprzedaży oświetlenia. Prowadzi też kompleksową obsługę wielu inwestycji w zakresie dostawy oświetlenia i fachowego doradztwa. W Załuskach firma działa już od 11 lat i przy produkcji stosuje najlepsze komponenty wiodących w branży marek.

W czerwcu 2018 roku na terenie gdzie mieściła się dawniej Gminna Spółdzielnia w Załuskach odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej hali produkcyjnej Spectra Lighting. Miało to spowodować przede wszystkim zwiększenie efektywności produkcji, poprzez rozbudowanie parku maszynowego, ale także zapewnić nowe miejsca pracy dla mieszkańców gminy. - W trakcie projektowania i przygotowywania tej inwestycji otrzymaliśmy ogromną pomoc od gminy Załuski, co pozwoliło na uzyskanie pozwolenia na budowę w szybszym tempie. To gmina przyjazna i otwarta na inwestorów – mówił wówczas wiceprezes firmy Mirosław Rakoczy. 

W ubiegłym tygodniu hala została oficjalnie otwarta, a na uroczystości udział wzięli m.in. wójt gminy Załuski Kamil Koprowski, prezes firmy Spectra Lighting Dariusz Lenarcik oraz pracownicy firmy. - To ważny dzień, nie tylko w historii firmy, ale także w historii gminy Załuski. Jeszcze kilka lat temu w tym miejscu znajdowały się ruiny budynków byłego GS, a dziś mamy piękną i nowoczesną halę produkcyjną, która może być wizytówką gminy Załuski.  Rozwój przedsiębiorczości to najlepsza gwarancja rozwoju naszej gminy. Dlatego jako wójt gminy Załuski zawsze będę wspierał tego typu przedsięwzięcia – powiedział gospodarz gminy.

Nowa hala produkcyjna to budynek o wielkości 4 tysięcy metrów kwadratowych. W tej chwili zatrudnionych jest blisko 60 osób, jednak firma planuje zatrudnienie kolejnych 20-tu. 

(DZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Y.Y.

20 0

Znajdziecie pracowników bez problemu - pod warunkiem że dacie normalne umowy i godziwe pensje 13:33, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone