Zamknij
REKLAMA

Zielono wzdłuż ulicy Pułtuskiej i przy 'małej czwórce'. Po pierwsze - ochrona powietrza

10:21, 02.07.2021 | za info UM Płońsk dodał RED
Skomentuj [Foto: zbiory urzędowe]
REKLAMA

W czwartek burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik podpisał umowę o  dofinansowanie dwóch projektów na wsparcie ochrony powietrza. Dotacja pochodzi z budżetu Województwa Mazowieckiego.

W ramach pierwszego z przedsięwzięć, na które Miasto Płońsk pozyskało dofinansowanie, zrewitalizowana będzie zieleń w dwóch lokalizacjach - wzdłuż ulicy Pułtuskiej i przy Szkole Podstawowej nr 4 ("mała czwórka"). Posadzonych zostanie 38 drzew, ponad 3000 traw ozdobnych, a także 2600  roślin okrywowych i bylin.

- Skwer oraz działka przy ul. Pułtuskiej objęte niniejszym wnioskiem o  dofinansowanie znajdują się w ścisłym centrum miasta, dlatego też projekt rewitalizacji zieleni stanowi uzupełnienie projektu realizowanego przez  Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, polegającego na przyłączaniu budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej. Szkoła Podstawowa nr 4 otoczona jest osiedlem bloków, a więc  zrewitalizowany teren zielony przyczyni się do poprawy jakości powietrza  bezpośrednio w miejscu zamieszkania, pracy i nauki kilku tysięcy osób - podaje Filip Przedpełski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Płońsku.

Na zdjęciu poniżej, od lewej: Konrad Wojnarowski, radny województwa maz., burmistrz Andrzej Pietrasik i skarbnik Miasta - Janina Lusawa.

Wartość projektu ogółem: 421 595,09 zł;

Koszt kwalifikowany: 333 720,46 zł;

Dofinansowanie: 166 860,23 zł.

Drugi z projektów dotyczy zwiększenia świadomości mieszkańców Płońska w zakresie ochrony powietrza. - Zadanie przewiduje przeprowadzenie dwóch różnych akcji  edukacyjno-informacyjnych skierowanych do różnych grup wiekowych mieszkańców Płońska. Pierwsza akcja dedykowana jest przedszkolom i szkołom podstawowym i ma aspekt edukacyjno-informacyjny. Druga – skierowana jest do wszystkich mieszkańców, związana jest z przede wszystkim z promocją ekologicznych sposobów poruszania się po mieście. W ramach tego działania mieszkańcy  poznają potencjał wybudowanej infrastruktury miejskiej i jego znaczenie w  skutecznej walce o czyste powietrze. W ramach akcji zorganizowane zostaną spektakle i animacje o tematyce ekologicznej, zajęcia edukacyjne dla szkół i przedszkoli, akcje ulotkowe, spoty i filmy promujące ekologiczny transport - wymienia rzecznik ratusza.

Wartość ogółem: 253 932,00 zł;

Dofinansowanie: 126 966,00 zł.

(za info UM Płońsk dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Szkoda Szkoda

8 1

że o rynku w "zielonej" formie nikt nie pomyślał. Ale poczekamy zobaczymy. 14:21, 02.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lewizna aż cuchnie lewizna aż cuchnie

4 0

Za 421 tysięcy to ja bym wam posadzila nie 38 ale 40 drzew!!! No i trochę tej dyrektorce z PUPy na nagrodę bym dała ha ha haha ha już czuje ten TLEN 16:42, 05.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RynkowiecRynkowiec

1 0

Zgadzam się. Przekręt na co najmniej połowę hajsu. A ile z tej zieleni przetrwa... Podejrzewam, że po 1 roku około połowa to będą smętne, suche kikuty. Przykład ul. Żołnierzy Wyklętych. 10:57, 07.07.2021


RynkowiecRynkowiec

3 0

Posrało was, *%#)!& 38 drzew na te 2 lokalizację?
Wycinka istniejącego drzewostanu??
Trociny macie zamiast mózgów. 23:31, 06.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Monika.Monika.

0 0

Cześć panowie, jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotna, wolna, bez nałogów i niezależna. Nie dawno wróciłam z Anglii do kraju. Poznam faceta do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i coś więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów . Jeżeli jesteś zainteresowa y – proszę, odwiedź mój profil a napewno się dogadamy. Numer telefonu i moje prywatne zdjęcia wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/monika697 19:10, 09.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%