Zamknij
REKLAMA

Komputery dla dzieci z rodzin popegeerowskich [FOTO]

12.35, 18.08.2022 RED Aktualizacja: 17.15, 18.08.2022
Sprzęt komputerowy przyznano 38 rodzinom z terenu naszego miasta [fot.: zbiory redakcji]
REKLAMA

Blisko 40 rodzin otrzymało dziś z rąk burmistrza Płońska Andrzeja Pietrasika, w formie darowizny, laptopy i komputery stacjonarne. 

Celem projektu grantowego jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego i dostępu do Internetu, wyeliminowanie ograniczeń związanych z nauką zdalną, a także zniwelowanie nierówności między gminami popegeerowskimi a resztą gmin.

[FOTORELACJA]966[/FOTORELACJA]

Więcej na ten temat powiedziała nam Krystyna Marszał - Jankowska, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Płońsku

- Gmina Miasto Płońsk w ramach grantu w programie operacyjnym ''Polska cyfrowa'' zakupiła 43 komputery; z czego 38 stanowią laptopy, pięć to są komputery stacjonarne. Cały sprzęt zawiera niezbędna oprogramowanie, jest to oprogramowanie, które umożliwi też naukę zdalną. Ten sprzęt trafił do 38 rodzin, ponieważ zdarzały się rodziny gdzie kilkoro dzieci dostało te komputery. Wartość projektu to ok. 110 tys. zł - 100 proc. dofinansowania unijnego. Sprzęt ten jest dedykowany rodzinom popegeerowskim. Dziś wszystkie komputery zostały przekazane w darowiźnie i od dziś przechodzą na własność tych rodzin. Cały sprzęt został przez Gminę na dwa lata - przez okres trwałości projektu - ubezpieczony, więc jeśli coś działoby się z tymi komputerami, to będziemy zapewniali wsparcie, niemniej jednak po stronie beneficjentów, obdarowanych leży obowiązek utrzymania sprzętu przez dwa lata w należytym stanie. 

(RED)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%