Zamknij
REKLAMA

Nie otwierać, nie klikać! Dwie osoby straciły w sumie 17 tysięcy złotych!

16:23, 14.07.2021 | RED
Skomentuj [Foto: fotolia.com/grafika ilustracyjna]
REKLAMA

Dwoje mieszkańców powiatu płońskiego zostało oszukanych podczas sprzedaży przedmiotów na popularnym serwisie ogłoszeniowym. Najpierw za pomocą komunikatora otrzymali wiadomości od osób zainteresowanych kupnem, a później kliknęli w przesłany im link. W efekcie z ich kont bankowych zniknęły znaczne kwoty pieniędzy. Policja apeluje o rozwagę i przypomina, aby nie klikać w podejrzane linki przesyłane od nieznajomych!

W ostatnim czasie do płońskich policjantów zgłosiło się dwoje mieszkańców naszego powiatu, którzy zostali oszukani.

- Z relacji obu osób wynikało, że na popularnym serwisie ogłoszeniowym wystawili na sprzedaż różne przedmioty. 40-latka chciała sprzedać rower dziecięcy i depilator laserowy, natomiast 27 latek smartwatch. W obu przypadkach sposób działania oszustów był taki sam - przekazuje podkom Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku. - Zarówno kobieta, jak i mężczyzna za pomocą komunikatora otrzymali wiadomość od osób zainteresowanych kupnem przedmiotów. W czasie ustalania szczegółów transakcji kupcy przesłali im link przekierowujący do „zatwierdzenia” odbioru pieniędzy. Po wejściu na stronę łudząco podobną do strony serwisu, sprzedający mieli wpisać numer swojej karty i kod zabezpieczający. Gdy tylko to zrobili z konta 40-latki zniknęło prawie 5 tys zł, a 27-latek stracił ponad 12 tys. zł - dodaje oficer prasowa płońskiej policji. 

Policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń i poszukują oszustów. Apelują też o zachowanie ostrożności przy zawieraniu tego typu transakcji i nie klikanie w podejrzane linki przesyłane przez nieznane nam osoby.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

PwS redakcja śledczaPwS redakcja śledcza

4 2

Czy to prawda że bolszewicki radny "IQ=50" Kuśmider, kwintesencja kompetencji, taktu, ogłady, kultury osobistej oraz etyki wciągnął do firmy Dana Orleone swoją żonę i córkę? 09:20, 15.07.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

jaja

2 0

Dlaczego nienawidzisz tak bardzo tego człowieka? Czy coś ci zrobił? Czy mu czegoś zazdrościsz? Jaki jest twój iloraz inteligencji? Niezbyt wysoki, jak sądzę, bo inaczej wiedziałbyś, że za taką wypowiedź możesz być pociągnięty do odpowiedzialności. W sieci nie jesteś anonimowy. Dla jasności - nie znam pana, którego tak nienawidzisz, nigdy z nim nawet nie rozmawiałam. Brzydzą mnie takie wypowiedzi, jak twoja, to wszystko. 11:55, 17.07.2021


kusmider to zerokusmider to zero

0 0

donosiciel sprzedawczyk i d.u.p.o.w.ł.a.z pisu 08:52, 21.07.2021


REKLAMA
0%