Zamknij
REKLAMA

Fałszywi pracownicy służby zdrowia okradli starsze małżeństwo z Kopernika!

18:09, 09.06.2021 | RED
Skomentuj [Foto: ShutterStock/zdjęcia ilustracyjne]
REKLAMA

Policjanci ostrzegają przed oszustami, na których "celowniku" nadal pozostają starsze osoby. W ostatnim czasie dwoje seniorów z Płońska padło ofiarą fałszywych pracowników służby zdrowia.  Starsze małżeństwo wpuściło do swojego mieszkania dwie oszustki, które oferowały im darmowe badanie i bony na leki. Swoją ufność i łatwowierność przypłacili stratą oszczędności. 

Do jednego z mieszkań przy ulicy Kopernika w Płońsku zapukały dwie kobiety podające się za pracownice służby zdrowia.

- Właścicieli lokalu - starsze małżeństwo - poinformowały, że zostali wylosowani do przeprowadzenia darmowego badania, po którym otrzymają bezpłatne bony na leki. 73-letnia płońszczanka i jej 79-letni mąż przystali na propozycję oszustek i wpuścili je do mieszkania. Kobiety przez około 30 minut zajmowały mieszkańców rozmową i "badaniem", cały czas pozostając z nimi w jednym z pokoi. Po ich wyjściu małżeństwo zorientowało się, że z innego pomieszczenia, z miejsca w którym trzymali pieniądze, zginęły ich oszczędności - podaje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

********************************

Policjanci ostrzegają przed złodziejami i oszustami, którzy wykorzystają każdą legendę aby dokonać przestępstwa. Porozmawiajmy z rodzicami, dziadkami, sąsiadami i osobami, które mogą być narażone na podobne ataki. Ważne aby uświadomić wszystkich zainteresowanych na czym polega działanie oszustów i jak reagować w takich przypadkach.

Rady jak chronić się przed oszustami:

• Nie otwieraj drzwi jeśli nie wiesz, kto stoi po drugiej stronie;

• Nie wpuszczaj do domu osób nieznajomych, bez sprawdzenia kim są. Masz prawo do uzyskania danych osoby i firmy, którą reprezentuje. Możesz ustalić nr telefonu np. do spółdzielni mieszkaniowej, zadzwonić i upewnić się, czy jest to pracownik uprawniony do wykonywania określonych usług lub po prostu zadzwoń na policję;

• Nie zostawiaj obcej osoby podającej się za pracownika danego urzędu czy firmy samego podczas pracy. Oszuści działają często parami. Pilnuj każdego z nich, nie pozwalaj na rozdzielenie się i oddalanie uniemożliwiające śledzenie tego, co robi. Nie bądź przy tym sam, zadbaj o obecność kogoś bliskiego;

• Nie przechowuj w domu dużych kwot pieniędzy;

• Poproś o pomoc sąsiada, zadzwoń do niego i zapytaj, czy u niego też byli pracownicy z danego urzędu czy firmy.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Pisiorsko Pisiorsko

2 0

Mózgi wypalone od radyja Maryja i tvp info 12:30, 10.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%