Zamknij
REKLAMA

Pożar suszarni do zboża. Tona nasion zniszczona

17:09, 29.07.2020 | RED
Skomentuj Z miejsca zdarzenia w Srebrnej [Foto: OSP KSRG Naruszewo/OSP KSRG Radzymin]
REKLAMA

W środę przed godziną 13 strażacy interweniowali w miejscowości Srebrna w gminie Naruszewo, gdzie doszło do pożaru suszarni do zboża. 

Z tego co relacjonował st. bryg. Dariusz Brzeziński z KP PSP w Płońsku wynika, że rolnik w suszarni o stalowej konstrukcji na gazowe ogrzewanie suszył drobne nasionka facelii.

- Suszone w silosie nasiona były dość mokre, było też dużo pyłu, więc kiedy rolnik okresowo wyłączył suszenie, to w pewnym momencie, przy tak dużej temperaturze, zaczęło to się palić płomieniem - przekazuje nam komendant płońskiej straży pożarnej. - Sam pożar ugaszono w miarę szybko, ale przy rozmontowanym podajniku, te nasiona trzeba było wyciągać z suszarni na przyczepę. Dziewięć ton z 10, które były wsypane, udało się uratować.

Przyczyną pożaru była wada urządzenia mechanicznego przy suszeniu ziarenek facelii, różniących się wielkością od pospolitych nasion zboża. 

Strażacy akcję we wsi Srebrna zakończyli około godziny 15. W działaniach brały udział: JRG Płońsk, OSP Radzymin, OSP Naruszewo, OSP Raszewo.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA