Zamknij
REKLAMA

Płońscy strażacy zyskali ważny i potrzebny sprzęt do ...prania

10:46, 01.06.2020 | za info KP PSP w Płońsku
Skomentuj Różne niebezpieczne substancje osadzają się na strażackich strojach bojowych. Żeby zabrudzenia usunąć, potrzeba specjalistycznego sprzętu do prania. Właśnie takie urządzenia pojawiły się na stanie KP PSP w Płońsku [Foto: zbiory straży]
REKLAMA

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku informuje, że nasza jednostka wzbogaciła się o zestaw sprzętu, tj. pralnicę wraz z szafą suszarniczą, z przeznaczeniem do prania, dezynfekcji, impregnacji oraz suszenia strażackich ubrań specjalnych. 

Sprzęt nie jest związany stricte z działaniami ratowniczo-gaśniczymi, jednak niezmiernie ważny i potrzebny, mając na uwadze bezpieczeństwo i komfort pracy strażaka. Powyższy zestaw o wartości niespełna 58 tys. zł., jako jeden z czterech zakupionych w bieżącym roku ze środków Skarbu Państwa przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, trafił do nas, decyzją bryg. Jarosława Nowosielskiego – Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego, za co składamy serdeczne podziękowanie - przekazuje KP PSP w Płońsku.

Pralka z suszarką może w sposób bardzo skuteczny prać i suszyć trzy komplety ubrań specjalnych naraz, co niewątpliwie przełoży się na czas trwania tego typu prac, które dotychczas na zlecenie płońskiej jednostki realizowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie, dysponująca już wcześniej podobnym sprzętem.

[DW]5349[/DW]

W przyszłości liczymy na współpracę z samorządami powiatu płońskiego w zakresie możliwości okresowego prania i konserwacji ubrań specjalnych, będących na wyposażeniu jednostek OSP - dodają nasi strażacy.

(za info KP PSP w Płońsku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

EleonoraEleonora

6 1

Płońscy strażacy niedługo będą sprzątać plac po niedzielnym targu w każdą niedzielę po południu. Taką zapowiedź usłyszałam na ostatniej sesji rady miejskiej z ust burmistrza... 21:05, 01.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OoOo

0 0

Uwaga uwaga należy segregowac śmieci
Odbior posegregowanych Śmieci raz w miesiącu wykaz i harmonogram na stronie www 06:35, 05.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AaAa

0 0

A czy nie można zmusić by śmieci segregowali Ci co śmieca a ni co sprzataja
06:42, 05.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA