Zamknij
REKLAMA

Trwają poszukiwania matki noworodka znalezionego na sortowniczej linii. Są wyniki sekcji zwłok dziecka

12:45, 30.12.2019 | DT
Skomentuj [Foto: PGK Płońsk/zdjęcie ilustracyjne]
REKLAMA

Ta tragedia wstrząsnęła opinią publiczną. Pracownikom Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Płońsku zapewniono pomoc psychologa. To tam, na sortowni śmieci znaleziono martwego noworodka. Nadal nie są znane dane personalne matki dziecka. 

Mijają dwa tygodnie od makabrycznego odkrycia w sortowni odpadów płońskiego PGK. Jak wstępnie ustalono, zwłoki chłopca znalazły się w jednym z 15 kontenerów, które rano przyjechały załadowane odpadami - 14 z nich pochodziło z Płońska, a jeden z Nowego Dworu Maz. Płońska prokuratura niedługo po zdarzeniu informowała, że dziecko urodziło się w 30 tygodniu ciąży i wszystko wskazywało na to, że urodziło się żywe. Szczegóły miała wykazać sekcja zwłok maleństwa. 

- Po sekcji stwierdzono masywne obrażenia głowy noworodka, które mogły wystąpić od uderzenia, być może od działania maszyn śmieciowych w tejże sortowni. Dziecko żyło w chwili urodzenia od pół godziny do dwóch godzin, w tych granicach - podaje Ewa Ambroziak, szefowa Prokuratury Rejonowej w Płońsku. 

Jeszcze w ubiegłym tygodniu płońska komenda policji zwróciła się z apelem do wszystkich osób, które mogą mieć wiedzę na temat matki noworodka lub posiadają dane, które mogłyby pomóc w ustaleniu jej personaliów, o przekazywanie takich informacji - wszystkim zapewniona zostanie anonimowość. Policja nie wyklucza, że kobieta może pochodzić spoza powiatu płońskiego.   

Na razie apele nie przynoszą skutków. Policja dalej prowadzi swoje czynności dochodzeniowo-śledcze, aby ustalić kto dopuścił się tak potwornego czynu. - Na razie nic (czyt. matki) nie mamy. Mamy nadzieję, że po Nowym Roku nastąpi przełom w tej szokującej sprawie - dodaje prokurator. 

[ZT]4676[/ZT]

[ZT]4677[/ZT]

(DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

??????

7 2

Mąż podpalił i zabił żonę, kobietą urodziła i prawdopodobnie zabiła swoje dziecko po narodzinach. Kim wy ludzie jesteście aby decydować o życiu innych? Co się z ludźmi dzieje na tym świecie? 19:45, 30.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PytaniePytanie

9 2

Czym to się różni od aborcji? Przecież w obydwu przypadkach szczątki dziecka lądują w odpadach. 21:55, 30.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA