Zamknij
REKLAMA

20-letni płońszczanin kierował groźby pod adresem Ministerstwa Sprawiedliwości! W budynku miała być podłożona bomba! [VIDEO]

08:32, 11.10.2019 | info za Komenda Stołeczna Policji/mb
Skomentuj
Dzisiaj zostaną przeprowadzone czynności procesowe z udziałem 20-latka z Płońska, a prokurator zadecyduje o kwalifikacji prawnej czynu. Jeżeli mężczyzna usłyszy zarzut dotyczący fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu życia lub zdrowia wielu osób może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności [FOTO: Komenda Stołeczna Policji]
REKLAMA

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z cyberprzestępczością pracowali nad sprawą dotyczącą gróźb, które drogą mailową zostały skierowane do Ministerstwa Sprawiedliwości. Z przesłanej wiadomości wynikało, że w budynku zostanie podłożona bomba. Sprawa została bardzo poważnie potraktowana przez funkcjonariuszy.

Policjanci bardzo szybko dotarli do konta nadawcy oraz ustalili dane osób, które mogły z niego korzystać. Jednak sprawa wydała się policjantom zbyt prosta. Podejrzewając, że nie mają do czynienia z osobami, które są autorami groźby, zaczęli badać inne hipotezy. Najbardziej prawdopodobną z nich była ta dotycząca włamania lub nieuprawnionego przejęcia adresu mailowego, co szybko zostało potwierdzone.

Następne ustalenia policjantów jasno wykazały, że mają do czynienia z osobą, która potrafi ukryć swoją tożsamość w sieci i doskonale wie jak poruszać się w wirtualnym świecie. Dzięki intensywnej pracy operacyjnej funkcjonariusze bardzo szybko dotarli do nadawcy wiadomości. Pomimo używania narzędzi do animizacji w cyberprzestrzeni oraz po szerokiej analizie zebranego materiału, został namierzony. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Płońska!

Dzisiaj zostaną przeprowadzone czynności procesowe z udziałem mężczyzny, a prokurator zadecyduje o kwalifikacji prawnej czynu. Jeżeli mężczyzna usłyszy zarzut dotyczący fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu życia lub zdrowia wielu osób może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy o tym, że anonimowa wiadomość z fałszywą informacją o podłożeniu ładunków wybuchowych lub innych zagrożeniach uruchamia całą lawinę działań policji i służb zaangażowanych w zabezpieczenie miejsca rzekomego podłożenia ładunku. Autorzy takich fałszywych alarmów są jednak ustalani i pociągani do odpowiedzialności karnej.

(info za Komenda Stołeczna Policji/mb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Johnny bravo Johnny bravo

5 12

Dajcie spokój wypuście ziomeczka. Co za prawo ... 21:26, 11.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Szybki kongSzybki kong

4 4

Płońska patologia 16:47, 13.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA