Zamknij
REKLAMA

Dwaj płońscy policjanci wyróżnieni za swoją służbę

16:14, 27.09.2019 | za info KPP w Płońsku dodał RED
Skomentuj Od lewej: st. sierż. Michał Żochowski (na zdjęciu jeszcze w stopniu sierżanta) oraz asp. sztab. Mariusz Pajewski [Foto: zbiory KPP w Płońsku]
REKLAMA

26 września minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński podziękował 142 funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom z komend policji w całej Polsce. Dwóch wyróżnionych to policjanci płońskiej komendy. 

Wyróżnieni policjanci niejednokrotnie w czasie wolnym od służby ratowali zdrowie i życie innych osób. Udowadniali, że policjantem jest się zawsze i wszędzie, a służba w policji to także ich pasja.

Asp. sztab. Mariusz Pajewski, starszy dzielnicowy z Rewiru Dzielnicowych w Płońsku  (dzielnicowy z terenu gm. Sochocin) w styczniu bieżącego roku kalendarzowego brał udział w działaniach poszukiwawczych za zaginioną 20-letnią kobietą z zamiarem popełnienia próby samobójczej. Sprawa była skomplikowana, a poszukiwania toczyły się w dwóch jednostkach, na terenie dwóch powiatów.  Przeprowadzone przez starszego dzielnicowego działania doprowadziły do ustalenia miejsca przebywania kobiety, a co za tym idzie do pozytywnego zakończenia poszukiwań. Dzielnicowy odnalazł zaginioną i przekazał ją pod opiekę pogotowia.

St. sierż. Michał Żochowski należy do grona najlepszych funkcjonariuszy ruchu drogowego płońskiej komendy. Od lipca br. działa w grupie pod nazwą „SPEED”, której zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach w garnizonie mazowieckim. Pełniąc służbę w ramach grupy „SPEED”, w dniu 9 sierpnia 2019 roku w miejscowości Unierzyż (powiat mławski), na drodze krajowej nr 7, policjant uczestniczył w bardzo poważnym wypadku drogowym. W zdarzeniu uczestniczyło łącznie 6 pojazdów, w tym policyjny radiowóz, którego kierowcą był st. sierż. Michał Żochowski.  W wyniku wypadku funkcjonariusz doznał poważnego urazu kręgosłupa skutkującego długotrwałym pobytem w szpitalu oraz konieczną rehabilitacją.

W czwartkowej uroczystości pn. ''Bohater w mundurze" wzięła udział marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki oraz komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

(za info KPP w Płońsku dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (3)

no nieno nie

10 2

Za uczestnictwo w karambolu wyróżnienie, a może za doznane obrażenia?? 17:12, 27.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KolegaKolega

2 3

Gratuluje Peli 23:05, 27.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdamAdam

5 2

Mam prośbę do panów z drogówki, weźcie się za rowerzystów nie korzystających ze ścieżek rowerowych bo plaga jest z tym w Płońsku 16:33, 28.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA