Zamknij
REKLAMA

Dwaj płońscy policjanci wyróżnieni za swoją służbę

16:14, 27.09.2019 | za info KPP w Płońsku dodał RED
Skomentuj
Od lewej: st. sierż. Michał Żochowski (na zdjęciu jeszcze w stopniu sierżanta) oraz asp. sztab. Mariusz Pajewski [Foto: zbiory KPP w Płońsku]
REKLAMA

26 września minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński podziękował 142 funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom z komend policji w całej Polsce. Dwóch wyróżnionych to policjanci płońskiej komendy. 

Wyróżnieni policjanci niejednokrotnie w czasie wolnym od służby ratowali zdrowie i życie innych osób. Udowadniali, że policjantem jest się zawsze i wszędzie, a służba w policji to także ich pasja.

Asp. sztab. Mariusz Pajewski, starszy dzielnicowy z Rewiru Dzielnicowych w Płońsku  (dzielnicowy z terenu gm. Sochocin) w styczniu bieżącego roku kalendarzowego brał udział w działaniach poszukiwawczych za zaginioną 20-letnią kobietą z zamiarem popełnienia próby samobójczej. Sprawa była skomplikowana, a poszukiwania toczyły się w dwóch jednostkach, na terenie dwóch powiatów.  Przeprowadzone przez starszego dzielnicowego działania doprowadziły do ustalenia miejsca przebywania kobiety, a co za tym idzie do pozytywnego zakończenia poszukiwań. Dzielnicowy odnalazł zaginioną i przekazał ją pod opiekę pogotowia.

St. sierż. Michał Żochowski należy do grona najlepszych funkcjonariuszy ruchu drogowego płońskiej komendy. Od lipca br. działa w grupie pod nazwą „SPEED”, której zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach w garnizonie mazowieckim. Pełniąc służbę w ramach grupy „SPEED”, w dniu 9 sierpnia 2019 roku w miejscowości Unierzyż (powiat mławski), na drodze krajowej nr 7, policjant uczestniczył w bardzo poważnym wypadku drogowym. W zdarzeniu uczestniczyło łącznie 6 pojazdów, w tym policyjny radiowóz, którego kierowcą był st. sierż. Michał Żochowski.  W wyniku wypadku funkcjonariusz doznał poważnego urazu kręgosłupa skutkującego długotrwałym pobytem w szpitalu oraz konieczną rehabilitacją.

W czwartkowej uroczystości pn. ''Bohater w mundurze" wzięła udział marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki oraz komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

(za info KPP w Płońsku dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

no nieno nie

10 2

Za uczestnictwo w karambolu wyróżnienie, a może za doznane obrażenia?? 17:12, 27.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KolegaKolega

2 3

Gratuluje Peli 23:05, 27.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdamAdam

5 2

Mam prośbę do panów z drogówki, weźcie się za rowerzystów nie korzystających ze ścieżek rowerowych bo plaga jest z tym w Płońsku 16:33, 28.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA