Zamknij
REKLAMA

W domu mieli nielegalną broń i amunicję

12.29, 02.12.2021 za info KPP w Grodzisku Maz. dodał RED
Skomentuj [Fot. KPP w Grodzisku Mazowieckim]
REKLAMA

10 jednostek różnego rodzaju broni i 179 nabojów zabezpieczyli grodziscy kryminalni podczas przeszukania na dwóch posesjach. Jedna z nich znajduje się na terenie powiatu płońskiego. Policjanci zatrzymali również trzy osoby, które nie posiadały wymaganych zezwoleń na znalezione u nich przedmioty. Kobieta i dwóch mężczyzn usłyszeli zarzuty karne. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec nich policyjnych dozorów.

W trakcie przeszukania wykonywanego do innej sprawy w jednym z domów w gminie powiatu grodziskiego, tamtejsi kryminalni znaleźli siedem sztuk amunicji do broni palnej. 43-letnia właścicielka lokalu została zatrzymana do wyjaśnienia. Policjanci natychmiast sprawdzili także pozostałe pomieszczenia. Podczas dokładnej kontroli w innych budynkach zabezpieczyli także 2 karabiny i broń palną własnej konstrukcji. Szybko ustalili, że przedmioty te należą do 64-letniego mieszkańca tej posesji, który chwilę później także został zatrzymany.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili kolejny adres, gdzie może znajdować się więcej nielegalnej broni i amunicji. Tego samego dnia pojechali na teren powiatu płońskiego (policja nie podaje o jaką gminę i miejscowość chodzi - przyp. red.) i po przeszukaniu pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zabezpieczyli 7 jednostek długiej broni samodziałowej oraz 172 naboje do różnego rodzaju broni. Zatrzymali tam również 53-letniego właściciela znalezionych przedmiotów

- podaje asp. szt. Katarzyna Zych, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Zebrane przez policjantów materiały pozwoliły na przedstawienie w Prokuraturze Rejonowej w Grodzisku Maz. całej zatrzymanej trójce zarzutów posiadania broni i amunicji bez wymaganych zezwoleń.

Wobec kobiety i dwóch mężczyzn prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnych dozorów.

Popełnione przez nich przestępstwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

(za info KPP w Grodzisku Maz. dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

Gratulacje.Gratulacje.

5 0

NABOJÓW - ha ha ha ha ha ha ha ha. 12:33, 03.12.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

lollol

1 0

A co nie tak z nabojami? 23:53, 05.12.2021


Do lolDo lol

0 0

Naboje - też były złe. 08:34, 09.12.2021


AnnaAnna

5 0

I wiatrówki też mieli....? 12:35, 03.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%