Zamknij
REKLAMA

Stracili od kilkuset do kilku tysięcy złotych!

15.48, 14.09.2022 RED
Skomentuj [fot.: pixabay/zdjęcie ilustracyjne]
REKLAMA

Do Komendy Powiatowej Policji w Płońsku zgłosiły się kolejne cztery osoby oszukane podczas sprzedaży ubrań za pośrednictwem popularnej aplikacji. W wyniku działania oszustów wszystkie straciły od kilkuset do kilku tysięcy złotych. 

Jak dowiadujemy się, wszystkie osoby, które zgłosiły się w ostatnich dniach do płońskiej komendy, za pomocą popularnej, internetowej platformy handlowej wystawiły na sprzedaż ubrania.

- Szybko otrzymywały wiadomość o tym, że ktoś jest zainteresowany kupnem wystawionych przedmiotów. Fałszywi kupujący prosili o podanie adresu e-mail lub numeru telefonu. Następnie mailowo lub za pomocą sms do sprzedających przychodziła wiadomość zawierająca link. Po kliknięciu w niego następowało przekierowanie do strony, gdzie należało podać np. swoje dane osobowe, numer karty płatniczej, czy też zalogować się do konta bankowego

- przekazuje nam kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku. 

Docelowo 40-latka z gminy Joniec straciła 3 000 zł., 46-letni płońszczanin i 43-letnia mieszkanka Płońska po 1000 zł, a 44-latka z Czerwińska nad Wisłą straciła 900 zł.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie sprzedawania czy kupowania w Internecie. Warto czytać regulaminy umieszczone na oficjalnych stronach portali, serwisów czy w aplikacjach, a także wskazówki jak sprzedawać i kupować przedmioty. Wiele z nich ma oddzielną zakładkę „bezpieczeństwo”, gdzie umieszczone są przykłady wiadomości oraz fałszywych stron za pomocą których oszuści starają się zdobyć nasze dane.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%