Zamknij
REKLAMA

23-latek z Płońska skradzione rowery sprzedał na targu, a pieniądze przeznaczył na alkohol

12:10, 21.06.2022 | RED
Skomentuj [grafika: fotolia/ilustracyjne]
REKLAMA

Płońscy kryminalni ustalili i zatrzymali 23-latka, który ukradł w Płońsku dwa rowery, a także elektronarzędzia o wartości blisko 4 tys. zł. Wkrótce rowerowy złodziej odpowie przed sądem. Policjanci apelują o właściwe zabezpieczanie mienia przed kradzieżą. 

W maju tego roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku zostali powiadomieni o kradzieży dwóch rowerów z terenu osiedla przy ul. Kopernika w Płońsku. 

- Sprawca prawdopodobnie przeciął linkę zabezpieczającą, za pomocą której ramy rowerów przypięte były do barierki na klatce schodowej bloku. To umożliwiło mu zabranie obydwu jednośladów

- podaje kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku. 

Pracujący nad sprawą policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili, że sprawcą kradzieży rowerów jest dobrze im znany 23-letni płońszczanin. Jak dowiadujemy się, mężczyzna był wielokrotnie karany za kradzieże i włamania. 

- Kilka dni temu funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kradzieży elektronarzędzi o wartości blisko 4 tys. zł. W tym przypadku sprawca wykorzystał chwilową nieuwagę osób pracujących przy budowie domu i z dostawczego auta zaparkowanego w pobliżu, ukradł klucz udarowy, piłę spalinową oraz wiertarkę. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że złodziejem może być wcześniejszy amator cudzych rowerów

- kontynuuje oficer prasowa płońskiej policji. 

23-letni płońszczanin został zatrzymany, usłyszał zarzuty i złożył wyjaśnienia.

- Okazało się, że zarówno jednoślady, jak i elektronarzędzia sprzedał za niewielkie kwoty, a pieniądze przeznaczył na alkohol. Rowery sprzedał nieznanym mu osobom na miejscowym rynku - dodaje kom. Drężek-Zmysłowska. 

Rowerowy złodziej za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Czyny przez niego popełnione zostały zakwalifikowane jako kradzież i kradzież z włamaniem. Grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci apelują o właściwe zabezpieczanie swojego mienia. Niestety, zdarza się, że „okazja czyni złodzieja”.  Zachowując środki ostrożności możemy ustrzec się przed działaniem amatorów cudzych rzeczy. Unikajmy także zakupów przedmiotów o rażąco zaniżanej cenie, gdyż mogą one pochodzić m.in. z przestępstwa. Zakup takiej rzeczy może nas narazić na odpowiedzialność karną. Sprawdźmy czy osoby je sprzedające mają odpowiednie dokumenty świadczące o tym, że stanowią one ich własność. 

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

DrakoDrako

2 0

wypad z rowerami do komórek/garaży. nie można się normalnie poruszać, bo złom zawala korytarze. 18:24, 22.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%