Zamknij
REKLAMA

Agresywny pasażer na pokładzie samolotu. Przebywa w KPP w Płońsku

14:21, 17.06.2022 | za info Nadwiślański Odział Straży Granicznej i serwis Wirtualny Nowy Dwór dodał RED
Skomentuj [Fot.: zdjęcie z archiwum NwOSG]
REKLAMA

Zatrzymaniem agresywnego pasażera za znieważenie funkcjonariuszy w czasie pełnienia czynności służbowych oraz za zakłócanie porządku i bezpieczeństwa na pokładzie samolotu zakończyła się interwencja funkcjonariuszy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej na nowodworskim lotnisku.

Agresywny pasażer to obywatel Polski, który podczas lotu z Oslo nie wykonywał poleceń personelu pokładowego, był agresywny wobec obsługi i pasażerów. Mimo próśb o zaprzestanie tego typu zachowania, załoga samolotu była zmuszona powiadomić funkcjonariuszy z Zespołu Interwencji Specjalnych z PSG Warszawa-Modlin, aby po wylądowaniu samolotu podjęła czynności wobec delikwenta.

Pasażera pouczono o zachowaniu zgodnym z prawem, wykonywaniu poleceń funkcjonariuszy SG oraz możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego. Mężczyzna w trakcie interwencji był bardzo pobudzony, w dalszym ciągu agresywnie reagując oraz obrażając zarówno członków załogi jak i funkcjonariuszy. W związku z brakiem reakcji na polecenia interweniujących funkcjonariuszy oraz napastliwe zachowanie, wobec Polaka zostały użyte środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających i kajdanek.

Mężczyzna został przewieziony do szpitalnego oddziału ratunkowego w Nowym Dworze Mazowieckim w celu badania na zawartość alkoholu. Wynik 3,03 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu, mężczyzna odpowie za znieważenie funkcjonariuszy podczas pełnienia obowiązków służbowych oraz za niewykonywanie poleceń dowódcy statku powietrznego związanych z porządkiem na pokładzie.

Póki co przebywa w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych przy Komendzie Powiatowej Policji w Płońsku.

- Rano mieliśmy jedną osobę zatrzymaną dla straży granicznej, która nie ma swoich pomieszczeń dla osób zatrzymanych, więc korzysta z miejsc dostępnych, czy to w Nowym Dworze Mazowieckim, czy to w Płońsku, gdzie jest najbliżej, i gdzie w celi można przetrzymać zatrzymanego - poinformowała nas kom. Kinga Drężek-Zmysłowska, oficer prasowa KPP w Płońsku. 

(za info Nadwiślański Odział Straży Granicznej i serwis Wirtualny Nowy Dwór dodał RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Żart?!Żart?!

4 8

Brak pomieszczeń dla zatrzymanych ?!?! - to jest właśnie takie lotnisko. 14:57, 17.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

benekbenek

3 2

kolejny krajan ..... 15:44, 17.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Spisczyni Spisczyni

0 1

Dziwne, że wyrażono zgodę na publikację tego filmu. Po drugie kto potrafi tak stabilnie nagrywać interwencję. 10:11, 19.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%