Zamknij
REKLAMA

Policjanci zatrzymali 38-latka poszukiwanego listem gończym

10:57, 19.05.2022 | RED
Skomentuj [fot.: Redakcja/Archiwum/Zdjęcie ilustracyjne]
REKLAMA

Policjanci wydziału kryminalnego płońskiej komendy zatrzymali poszukiwanego listem gończym 38-latka, który ukrywał się przed organami ścigania. Mieszkaniec gminy Płońsk został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy za tzw. pranie brudnych pieniędzy. Mężczyzna ma do odbycia również zastępczą karę pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości. 

- Wczoraj płońscy kryminalni zajmujący się na co dzień poszukiwaniem osób realizowali czynności na terenie gm. Płońsk. W rejonie sklepu w miejscowości Wycinki zauważyli dobrze im znanego 38-latka. Mężczyzna poszukiwany był od około dwóch miesięcy do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości. Przez ten czas ukrywał się przed organami ścigania, często zmieniając miejsce swojego pobytu

- przekazuje mediom kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku. 

- Kilka dni temu Sąd Okręgowy w Płocku dodatkowo wystawił za tym mieszkańcem gm. Płońsk list gończy. Za przestępstwo związane z "praniem brudnych pieniędzy" 38-latek ma zasądzony 3 miesięczny tymczasowy areszt. Mężczyzna w 2019 roku pełnił rolę tzw. słupa. Użyczył swoich danych osobowych i założył konto bankowe, na które przelane zostały pieniądze pochodzące z przestępstwa - oszustwa na "policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji"

- dodaje oficer prasowa płońskiej policji. 

Zatrzymany trafił już do zakładu karnego. Grozi mu w sumie do 10 lat więzienia. 

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

DrakoDrako

6 3

na słupów bierzemy tylko pijaczków-seniorów. 11:44, 19.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%