Zamknij
REKLAMA
10:24, 27.11.2021

W piątek w płońskim emceku odbył się wernisaż wystawy rysunków Marka Zalewskiego pt.: ''Madonna uformowana w piękną całość...''.

- Pracowałem nad rysunkami, ilustracjami do książki dla Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Tak powstały pierwsze szkice inspirowane wizerunkami Madonn. Zrodziła się też pewnego rodzaju fascynacja Madonną. Powstał cykl rysunków z zapatrzenia się w piękno, mistykę tego tematu na obrazach Mistrzów pędzla.

Istnieją setki, jak nie tysiące, różnych wizerunków Madonn a w Polsce około 200. Zawsze po okresach chaosu w moich różnych działaniach plastycznych, wracam z ogromną radością do korzeni, do mojego ukochanego rysowania. Rysowania, szkicowania, czasami przy kawie, czasami przy muzyce, prawdopodobnie dla relaksu czy treningu..., a jeżeli chodzi o cykl "Madonny", z tremą, szacunkiem, w stosunku do dzieła wykonanego przez Mistrza. Mistycyzm tej Ikony, tych dzieł uczy pokory - ocenia artysta Marek Zalewski.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz