Zamknij
REKLAMA
12:35, 10.01.2023

10 stycznia Parafia pw. Św. Urbana w Baboszewie zorganizowała Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Okolicznościowa Msza św. odbywała się pod przewodnictwem ks. biskupa Mirosława Milewskiego. W Eucharystii wzięli udział kolędnicy misyjni z naszej diecezji, dzieci z baboszewskiej parafii oraz zaproszeni goście. Druga odsłona wydarzenia miała miejsce w tamtejszej szkole podstawowej.  

Akcja Kolędników Misyjnych, prowadzona przez Papieskie Dzieła Misyjne, wywodzi się z ludowej tradycji kolędowania. Z czasem dodano do tej tradycji akcent misyjny i wyruszono, aby nieść radosną nowinę o narodzeniu Jezusa, a jednocześnie wspomagać swoich rówieśników w różnych częściach świata.

Od prawie 30 lat setki tysięcy dzieci ze wszystkich diecezji w Polsce, wraz z rodzinami, wychowawcami, nauczycielami i animatorami, poświęcają swój czas i ofiarują swoje talenty, aby przygotować stroje, dekoracje, gwiazdę i kolędować w swoich środowiskach. Kolędują w szkołach, parafiach, szpitalach, domach pomocy społecznej, prywatnych domach, które otwierają przed nimi drzwi. 

WIĘCEJ ZDJĘĆ PONIŻEJ. 

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA