Zamknij
REKLAMA
20:25, 27.05.2022

27 maja w Płońsku odbywały się strażackie uroczystości z okazji Dnia Strażaka i jubileuszu 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej. Wśród zaproszonych gości był m.in. poseł Maciej Wąsik oraz komendant główny PSP - gen. bryg. Andrzej Bartkowiak.

Okazją do podziękowań był obchodzony właśnie w ostatni piątek maja powiatowy dzień strażaka. Za służbę i poświęcenie druhowie OSP z powiatu płońskiego oraz Państwowej Straży Pożarnej otrzymali awanse na wyższe stopnie, medale i wyróżnienia, a jednostka Państwowej Straży Pożarnej zyskała nowy specjalistyczny wóz ratowniczo-gaśniczy. Samochód o wartości blisko 1,3 miliona złotych jest w pełni wyposażony. To pierwszy tego typu specjalistyczny pojazd w powiecie płońskim i jeden z niewielu w kraju.

– Ten samochód ma wszystko to co jest potrzebne ratownikowi-strażakowi na miejscu zdarzenia. Ma poszerzony pewien element ratownictwa technicznego, czyli tym sprzętem można w zasadzie otworzyć, rozciąć każdy pojazd, który porusza się po drogach. Mówimy nie tylko o pojazdach kołowych, ale też szynowych - przyznawał gen. brygadier Andrzej Bartkowiak. 

WIĘCEJ ZDJĘĆ W FOTO-GALERII PONIŻEJ.

[ZT]10408[/ZT]

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA