Zamknij
REKLAMA
15:25, 21.11.2021

21 listopada nad zalewem w Nowym Mieście Stowarzyszenie 'Płońskich Patriotów' zorganizowało ostatni bieg z cyklu tzw. Kwartetu Biegowego "Cztery pory Roku 2021", tym razem pod hasłem 'Żółty Jesienny Liść', który dedykowano małemu Kubusiowi.  

Kubuś Kominek z Nowego Dworu Maz. ma dwa latka. Już w pierwszej dobie po urodzeniu okazało się, że cierpi na bardzo rzadką chorobę metaboliczną o ciężkim przebiegu - HYPERAMONEMIE TYPU II - DEFICYT OTC. Jedynym ratunkiem dla Kubusia okazał się przeszczep wątroby, część własnego organu podarowała Mama. W czerwcu 2020 r. Kubuś opuścił szpital, aby pierwszy raz zobaczyć świat. We wrześniu rodzina otrzymała kolejny cios. Chłoniak limfoblastyczny rozlany. Onkologia stała się drugim domem. Na szczęście kolejny raz Kuba pokonał przeciwności losu. Niestety w lutym 2021 r. przychodzi kolejna druzgocąca diagnoza CGD PRZEWLEKŁA CHOROBA ZIARNINIAKOWA, Wrodzony Niedobór Odporności. Kubuś oczekuje na kolejne przeszczepienie, tym razem będzie to szpik kostny. Kuba jest dzieckiem opóźnionym psycho-ruchowo, jest żywiony przez sondę żołądkową za pomocą pompy dozującej. Wymaga całodobowej opieki, intensywnej rehabilitacji, przyjmuje bardzo dużo leków, w tym nierefundowanych. Jest pod stałą opieką transplantologów, gastroenterologów, immunologów, onkologów, metabolistów, neurologów, neurologopedów, dietetyków i rehabilitantów. 

Na pomoc chłopczykowi ruszyli 'Płońscy Patrioci' - Michał Bombała i Piotr Liszewski, ludzie o wielkich sercach, którzy organizując rekreacyjne wydarzenia biegowe zawsze pamiętają o celu dobroczynnym. W listopadową niedzielę w pobliskim Nowym Mieście mogli liczyć na obecność około 120 uczestników o równie wspaniałych sercach. 

Na linii startowej m.in. olimpijczyk z igrzysk w Moskwie Bohdan Bułakowski, były polski lekkoatleta, chodziarz.

Swój numer startowy i to pierwszy miał nawet piesek Chucky! 

Biegano na dystansie 5 i 10 kilometrów. Nie zabrakło również konkurencji dla miłośników nordic walking. Jak mówią organizatorzy, podczas dzisiejszego wydarzenia zebrano 2920 zł! Brawo Wy!

* Zadanie dofinansowane ze środków Powiatu Płońskiego w ramach konkursu ofert na kulturę fizyczną, promocję i ochronę zdrowia w 2021 roku. 

WIĘCEJ ZDJĘĆ W FOTO-GALERII PONIŻEJ :-)

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA