Zamknij

Płoński inspektorat ZUS stworzył dla mieszkańców powiatu specjalną infolinię...

16:00, 20.07.2020 za info Piotra Olewińskiego, regionalnego rzecznika prasowego ZUS w województwie mazowieckim Aktualizacja: 16:01, 20.07.2020
Skomentuj [Foto: Redakcja/Archiwum] [Foto: Redakcja/Archiwum]

Pracownicy Inspektoratu ZUS w Płońsku zorganizowali dyżury telefoniczne w sprawie bonu turystycznego, dodatku solidarnościowego oraz pomocy technicznej w używaniu Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Można dzwonić codziennie w godzinach 10-12 aż do końca sierpnia. 

Kierownictwo płockiego oddziału oraz płońskiego inspektoratu ZUS podjęło decyzję o zorganizowaniu dodatkowej pomocy dla mieszkańców powiatu płońskiego. Od 20 lipca do 31 sierpnia codziennie w godz. 10:00-12:00 pod numerem telefonu 23 662 69 80 (wew. 101) urząd będzie prowadził dodatkowe konsultacje telefoniczne. Chodzi o informację w sprawie nowych świadczeń, czyli dodatku solidarnościowego i bonu turystycznego.

Budzą one duże zainteresowanie wśród klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Należy pamiętać, że od 24 czerwca wszystkie wnioski dotyczące pomocy w ramach tarczy antykryzysowej można przekazywać do ZUS wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (www.pue.zus.pl). Konsultacje telefoniczne obejmą więc także pomoc techniczną w założeniu konta na portalu i wysyłania wniosków. Świadczenie w formie bonu turystycznego będzie przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka niepełnosprawnego przysługuje dodatkowy bon o takiej samej wysokości, tj. 500 zł.

Za pomocą bonu Polacy będą mogli płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.Z kolei dodatek solidarnościowy to świadczenie dla osób, z którymi po 15 marca, w następstwie COVID-19, pracodawca rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem lub ich umowa o pracę na czas określony uległa rozwiązaniu po tym terminie. Żeby otrzymać dodatek, trzeba podlegać ubezpieczeniom społecznym z umowy o pracę łącznie przez co najmniej 60 dni w 2020 roku. Świadczenie przysługuje również bezrobotnym już zarejestrowanym w urzędzie pracy. W takiej sytuacji urząd pracy zawiesza wypłatę zasiłku dla bezrobotnych lub stypendium.

(za info Piotra Olewińskiego, regionalnego rzecznika prasowego ZUS w województwie mazowieckim)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%