Zamknij
REKLAMA

... By spełniły się marzenia założycieli Banku Spółdzielczego w Płońsku...

11:46, 19.02.2019 | Dawid Turowiecki
Skomentuj
Prezes Banku Spółdzielczego w Płońsku, Dariusz Konofalski gratuluje, dziękuje i odznacza za dotychczasową pracę załogę placówki (w sumie liczy ona 119 osób) przy ul. Płockiej [Foto: DT]
REKLAMA

W poniedziałek w sali kina odbyła się uroczysta gala podsumowująca zacny jubileusz 120-lecia Banku Spółdzielczego w Płońsku, który słynie między innymi z aktywnej współpracy z lokalnymi środowiskami, wspierając chętnie inicjatywy społeczne, kulturalne i sportowe.

2 grudnia 2018 roku minęło 120 lat od kiedy 70-osobowe grono osób wywodzących się z różnych grup społecznych powiatu płońskiego zdecydowało o utworzeniu Towarzystwa Kredytowego w Płońsku – tak zaczyna się historia Banku Spółdzielczego w Płońsku, który powstał z Płońskiego Towarzystwa Drobnego Kredytu z utworzonymi nieco później Towarzystwem Wzajemnego Kredytu oraz Ziemiańskim Towarzystwem Wzajemnego Kredytu. 

- 120 lat to bardzo długo, to praca kilku pokoleń Polaków, płońszczan. Współczesna bankowość to ciągłe wyzwania, ale również nowe możliwości technologiczne i nowe szanse rozwoju – tymi słowami otwierał galę wspólnie z Wioletą Ciulińską, Robert Malinowski (oboje są wiceprezesami Zarządu Banku Spółdzielczego w Płońsku). W dobry nastrój wprowadziły obecnych na gali dwie scenki z kultowych polskich filmów: ,,Miś” i ,,Poszukiwana, poszukiwany" - zatytułowane jako lekcje inwestowania i planowania. – Potraktujmy tę lekcję z przymrużeniem oka, bo zapewniam, że ani my, ani nasi poprzednicy nie opierali się na niej zarządzając bankiem – puentowała humorystycznie Wioleta Ciulińska. 

W ramach uhonorowania obchodów wydano monografię banku autorstwa Jarosława Zawadzkiego pt.: ,,Bank Spółdzielczy w Płońsku - historia i współczesność”. Publikacja pokazuje czasy od połowy XIX wieku do czasów współczesnych, prezentuje ludzi i wydarzenia z życia banku na tle wydarzeń historycznych. Widać jak na przestrzeni lat zmieniał się płoński bank, jak się rozwijał. Otwierał swoje filie w Baboszewie, Dzierzążni i Nowym Mieście. Przenosi m.in. do 1992 roku, kiedy to otworzono drzwi do odzyskanej i odremontowanej siedziby banku przy ulicy Płockiej 28. 

- Nasz bank spółdzielczy to przede wszystkim ludzie. Ludzie pracowici, uczciwi, uczynni i zdolni do nowoczesnego, ale i bezpiecznego prowadzenia spraw banku. Banku, który swoją funkcję opiera na pomocy miejscowej przedsiębiorczości. Możemy przypuszczać, że takie marzenia mieli założyciele naszego banku – mówi Jan Pepłowski, przewodniczący Rady Nadzorczej BS w Płońsku, który wspólnie z Dariuszem Konofalskim, prezesem Zarządu Banku Spółdzielczego w Płońsku witał szerokie grono zaproszonych gości, w tym m.in.: wiceprezesa Związku Banków Polskich, prezesa Zarządu Krajowego Związku Banków Spółdzielczych oraz szefa Zarządu Banków Polskiej Spółdzielczości. 

Dariusz Konofalski dziękował udziałowcom, klientom za zaufanie, obecnym i byłym członkom rad nadzorczych, zarządu, kadrze kierowniczej i pracownikom, jak zaznaczał - wszystkim współtwórcom sukcesu. – To dzięki Wam jesteśmy w gronie najlepszych i najefektywniejszych banków spółdzielczych w Polsce – podkreślał prezes Zarządu BS w Płońsku. Prezes zaznaczał też, jak ważne dla banku jest budowanie relacji z coraz bardziej wymagającym klientem i współpraca z lokalnymi środowiskami społecznymi, kulturalnymi oraz sportowymi. W 2018 roku, świętując jubileusz powstania Banku Spółdzielczego w Płońsku, placówka podejmowała szereg inicjatyw, jak chociażby rozpoczęcie projektu ‘’120 drzew na 120-lecie banku”, w ramach którego posadzone zostanie tyleż drzew na terenie miasta w ciągu trzech lat.

- Ostatnie lata to okres szczególnie ważny, ale i trudny, wymagający strategicznego myślenia, podejmowania odważnych decyzji nie tylko dotyczących pojedynczego banku, ale i całego sektora bankowego – przyznawał prezes Dariusz Konofalski. - Prowadziliśmy projekty dotyczące rozwoju placówek banku, jak i wdrażania zmian przepisów prawa i dostosowania oferty produktowej do oczekiwań klientów. Przy wszystkich działaniach najważniejsze było dla nas bezpieczeństwo prowadzonej działalności, a dopiero w drugiej kolejności wynik finansowy. Jesteśmy dumni, że od lat udaje nam się harmonijnie łączyć rozwój banku, który charakteryzuje się wzrostem sumy bilansowej, depozytów i kredytów z działalnością na rzecz lokalnego środowiska. Naszą ambicją jest, aby Bank Spółdzielczy w Płońsku należał do grona największych i najszybciej rozwijających się banków spółdzielczych w Polsce. Wierzymy, że w przyszłości nadal z powodzeniem będziemy łączyli doświadczenie w bankowości i wartości, jakie wyznajemy z nowoczesnością usług dostosowanych do oczekiwań naszych obecnych i przyszłych klientów.

Czego oczywiście życzymy! Podczas gali wręczono odznaczenia dla zasłużonych pracowników Banku Spółdzielczego w Płońsku.  

Więcej zdjęć z bankowego wydarzenia poniżej. 

(Dawid Turowiecki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

DDDD

7 4

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów. 15:37, 19.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TTTT

2 4

To Była GALA na szóstkę. Życzę dużo sukcesów 18:12, 19.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BuuBuu

4 2

Bank starych ludzi 21:54, 19.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AAAA

2 5

Bank ludzi profesjonalnych 09:12, 20.02.2019


płońskpłońsk

4 2

właśnie zamknąłem tam konto ... XIX wiek. 14:07, 20.02.2019


REKLAMA