Zamknij
REKLAMA

Umowa na termomodernizację przedszkola i trzech szkół podpisana

16:51, 08.11.2018 | DT
REKLAMA
Skomentuj
W ratuszu podpisano umowę na realizację zadania "Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Gminy Miasto Płońsk" [Foto: Dawid Turowiecki]

W czwartek władze miasta podpisały umowę na realizację przedsięwzięcia poprawy efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej. Chodzi o najstarsze w Płońsku Przedszkole nr 1 przy ulicy Kolejowej oraz szkoły z numerami 2,3 i 4. 

- Prace będą poległy na dociepleniu dachów i stropów, montażu na każdym z obiektów instalacji fotowoltaicznych, wymianie węzłów oraz wymianie instalacji centralnego ogrzewania, a także remoncie pomieszczeń w zakresie poinstalacyjnym oraz wymianę stolarki okiennej, instalacji elektrycznej i oświetlenia na energooszczędne - wymienia Łukasz Krawczyk, przedstawiciel konsorcjum firm, które wykonają termomodernizację. Czas mają do końca sierpnia 2019 roku. 

Wykonawca jest już znany miejskiemu samorządowi z wcześniejszych prac przy płońskiej ''trójce". 

Co do inwestycji przedszkolnej ma ona być realizowana w większości w wakacje. - Nie będziemy przerywali pracy przedszkola i nie będziemy przenosili dzieci. Wykonawca musi dopasować się do tych warunków - wskazywał Andrzej Pietrasik, burmistrz Płońska, zwracając jeszcze uwagę na względy bezpieczeństwa w kontekście przedszkola przy Kolejowej, które muszą zostać spełnione w zakresie poszerzenia klatki oraz zamontowania klap oddymiających.  

Całkowita wartość projektu to blisko 6 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wynosi 3 mln 800 tys. zł. 

(DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone