Zamknij
REKLAMA

Pożyteczna akcja w Płońsku. Elektrośmieci wymienili na drzewka

10:30, 21.11.2021 | Ł.W.
Skomentuj Kontenery ustawione przy parkingu przy urzędzie miejskim i targowisku Manhattan elektroodpadami wypełniły się już od pierwszych minut akcji [ Fot. Łukasz Wielechowski]
REKLAMA

W sobotę w ciągu kilku godzin udało się zebrać kilka ton elektrośmieci, a do mieszkańców trafiło kilkaset sadzonek drzew liściastych i iglaków, które nie są wymagające w uprawie. To efekty inicjatywy Nadleśnictwa Płońsk, urzędu miejskiego i płońskiego PGK. 

Stare telewizory, monitory czy radia w zamian za sadzonki sosen, lip czy grusz. Płońscy leśnicy dzielili się drzewkami z każdym, kto oddał elektrośmieci. Dzięki akcji jest mniej śmieci, a więcej zieleni, która oczyszcza powietrze z toksyn i smogu. 

Kontenery ustawione przy parkingu przy ratuszu i targowisku 'Manhattan' elektroodpadami wypełniły się już od pierwszych minut akcji. Zbędne rzeczy, które można podłączyć do prądu, niektórzy zbierali specjalnie na sobotnią akcję.

– Czekam na taką akcję i przyjeżdżam jak jest ogłoszenie, że można wymienić to co przetrzymywałam na drzewka. Drzewka zasilą naszą działkę - mówiła nam jedna z mieszkanek Płońska.  

Ta ekologiczna inicjatywa cieszy nie tylko mieszkańców, ale jest też doskonałym sposobem na walkę z nadmierną ilością odpadów, które często są podrzucane byle gdzie.

– Taka akcja pomaga nam oczyszczać miasto, mamy mniej śmieci, przez co nie są one porozrzucane po parkach czy lasach

- przyznaje Beata Klik, kierownik Referatu Odpadów, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miejskim w Płońsku.

W ciągu kilku godzin trwania akcji do mieszkańców trafiło kilkaset sadzonek drzew. – Są to gatunki typowo leśne, jest modrzew, sosna, jest kalina koralowa i grusza dzika - wymienia Justyna Lasocka, referent do spraw urządzania lasu ochrony przyrody i certyfikacji leśnej Nadleśnictwa Płońsk.

Każdy, kto oddał elektrośmieci, oprócz drzewka, otrzymał od leśników ekologiczną torbę oraz drobne upominki dla najmłodszych przygotowane przez płoński urząd miasta oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Płońsku.

[ZT]8915[/ZT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

LlortLlort

8 1

Szkoda, że info po fakcie. 13:05, 21.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kkkkkkkk

7 1

o takich akcjach należy informować przed ich rozpoczęciem a nie po całym zdarzeniu.a 15:47, 21.11.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

po fakciepo fakcie

1 4

kraj z kartonu , trzeba było napisać o tym artykuł na święta i zrobić fotorelacje, kretyni.... 19:34, 21.11.2021


Do po fakcieDo po fakcie

1 3

Jakoś inne osoby w tym ja znalazłam informacje, ale taki kretyn jak ty miał problemy. Świadczy to o twojej inteligencji kretynie 14:48, 22.11.2021


HmmHmm

2 5

Przecież było info 08:22, 22.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tylko pis Tylko pis

2 2

My ze szwagrem to takie rzeczy wyrzucamy w lesie i sarenki wszystko zjadajo, dziś w nocy jedziemy karmić w strzembowie 13:53, 22.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dudaszenko Dudaszenko

1 0

A kiedy akcja wyrzucania pisowskich śmieci z polityki i koryt państwowych posad? 13:11, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%