Zamknij
REKLAMA

Od kwietnia rusza konserwacja miejskich placów zabaw [INTERWENCJE PwS]

16:26, 25.03.2019 | REDAKCJA
REKLAMA
Skomentuj
Plac zabaw przy ulicy Hiacyntowej nie należy do najbardziej nowoczesnych... [Foto: Czytelniczki]

Wraz z naszymi Czytelnikami odwiedzamy płońskie place zabaw. Tym razem jesteśmy na ulicy Hiacyntowej (Sadyba). - Potłuczone szkła w piaskownicy, uszkodzone zjeżdżalnie i inne „atrakcje” na tym skrajnie zaniedbanym placu zabaw. Strach przychodzić tutaj z dziećmi - piszecie do naszej redakcji. - Pomijamy już same zabawki, która są z ubiegłego wieku.

Administratorem tego placu zabaw jest Urząd Miejski w Płońsku, do którego zwracamy się z prośbą o komentarz. Filip Przedpełski, rzecznik prasowy ratusza odpowiada: 

Usługi „Konserwacja zainstalowanych urządzeń na placach zabaw” oraz  „Dokonywanie cotygodniowych oględzin urządzeń stanowiących wyposażenie  placów zabaw wraz ze sporządzeniem protokołu oraz dokonywanie likwidacji  uszkodzonych urządzeń nienadających się do naprawy wskazanych przez  zamawiającego” wykonuje Zarząd Dróg i Mostów sp. z o.o. Obie realizowane  będą od 1 kwietnia do 31 grudnia 2019 r. (w każdym roku w tym samym  terminie). Usługi te będą dotyczyły 21 placów zabaw na terenie Płońska, na których  znajduje się około 200 zabawek. Konserwacja polega m.in. na wymianie uszkodzonych elementów urządzeń, malowaniu zniszczonych zabawek czy też uzupełnianiu ubytków nawierzchni z  piasku pod zabawkami. Przedstawiony na zdjęciu plac zabaw przy ulicy Hiacyntowej był sprzątany w ubiegłym tygodniu. Po pytaniu  „Płońska w Sieci” poinformowałem o tej sprawie pracowników odpowiedzialnych za porządek. Teren zostanie przez nich posprzątany w  możliwie najszybszym czasie.  

Te zabawki, które nie będą nadawały się do remontu, a ich stan stanowi zagrożenie dla korzystających z nich dzieci, zostaną usunięte. Na razie nie mamy informacji odnośnie zakupu nowego sprzętu na miejskie place zabaw.   


 

[ALERT]1553536368773[/ALERT]

(REDAKCJA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

KociaraKociara

0 3

W ogródku na osiedlu, na którym mieszkam koty zalatwiaja się do piachu. Dorośli przesiaduja z butelkami piwa... Strach tam dzieci puścić. 18:57, 26.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone