Zamknij
REKLAMA

Lidia Bralska zastępcą komendanta straży miejskiej

14:14, 10.09.2018 | DT
REKLAMA
Skomentuj
Lidia Bralska została zastępcą komendanta straży miejskiej w Płońsku [Foto: Dawid Turowiecki]

W płońskiej straży miejskiej jest etatowy zastępca komendanta. Na to stanowisko awansowała 30-letnia Lidia Bralska, która już od 10 lat pracuje w mundurowej formacji SM. 

Jak powiedział nam sam komendant Bogdan Lewandowski, Lidia Bralska odpowiedzialna będzie za pion polityki społecznej (profilaktyka szkolna) oraz utrzymania czystości na terenie miasta.  

- Do pracy z dziećmi trzeba mieć podejście, nie każdy mężczyzna ma takie predyspozycje. Jest też opcja pokazania, że jeśli straż miejska to nie tylko sami mężczyźni. Jest wiele płaszczyzn życia codziennego, gdzie kobiety świetnie się sprawdzają – argumentuje komendant Lewandowski.

Lidia Bralska, jak nam powiedziała, ma nadzieję, że spełni pokładane w niej nadzieje i sprawdzi się w roli zastępcy komendanta. 

To nie jedyna zmiana, jeżeli chodzi o działanie płońskiej SM. Wprowadzeni zostają dzielnicowi straży, miasto zostaje podzielone na rejon. - Chcemy tym samym, aby była imienna odpowiedzialność za dane teren – tłumaczy Bogdan Lewandowski.

Na tę chwilę w płońskiej straży miejskiej jest siedem etatów. - Biorąc pod uwagę, że przez 16 godzin na dobę obsługujemy jeszcze system monitoringu ulicznego, to nie jest to liczba duża. Problemem jest brak chętnych do pracy w straży miejskiej – przyznaje szef miejscowej SM.   

(DT)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© plonskwsieci.pl | Prawa zastrzeżone