Zamknij
INFORMACJE

Dodaj komentarz

Rozporządzenie uchylone: handel ptactwem wraca na miejskie targowisko

RED 12:34, 23.05.2025 Aktualizacja: 08:11, 27.10.2025
Skomentuj fot.: Redakcja/Archiwum/Zdjęcie ilustracyjne fot.: Redakcja/Archiwum/Zdjęcie ilustracyjne

Od najbliższej niedzieli na terenie płońskiego targowiska Manhattan będzie możliwa sprzedaż gołębi oraz innych gatunków ptaków - informuje Urząd Miasta w Płońsku. To efekt uchylenia rozporządzenia w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie Mazowsza. 

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Płońsku informuje o opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego Rozporządzenia Wojewody uchylającego rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie województwa mazowieckiego.

Oznacza to, że na terenie całego Mazowsza zniesiono zakaz organizowania wystaw, targów i pokazów ptaków.

- Od najbliższej niedzieli na terenie płońskiego targowiska Manhattan będzie możliwa sprzedaż gołębi oraz innych gatunków ptaków - przekazuje dziś ratusz. 

 

[ZT]22608[/ZT]

REKLAMA

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%