Nasi juniorzy na lekkoatletycznych mistrzostwach Polski. Jest medal, są punkty

19:01, 20.07.2023 RED Aktualizacja: 19:07, 20.07.2023
Skomentuj Gratulacje dla utalentowanej sportowo młodzieży! [fot.: zbiory klubowe] Gratulacje dla utalentowanej sportowo młodzieży! [fot.: zbiory klubowe]

Brązowy medal i 48 punktów do Ogólnopolskiego Systemu Sportu Młodzieżowego wywalczyli zawodnicy MKS BANK BS Płońsk podczas Mistrzostw Polski U20, które rozegrano w ostatnich dniach w Lublinie.

• Brązowy krążek w skoku w dal wywalczył Jakub Ptasiewicz z nowym rekordem życiowym 7.11, a w trójskoku zajął 12. miejsce (13.27).
  • Julia Kwasiborska uplasowała się na 5. pozycji w biegu na 100 m - 12.07 i była szósta w biegu na 200 m z rekordem życiowym 25.11.
  • Julia Chodkowska zajęła 6. lokatę w biegu na 400 mppł - 62.73.
  • 8. miejsce zajęła Aleksandra Szemplińska w trójskoku - 11.30.
  • Na 11. pozycji zawody w chodzie na 10 km, bijąc tym samym rekord życiowy, zakończyła Karolina Górnicka (67.28.38).

Jakub Ptasiewicz (pierwszy z prawej) brązowy medalista MP U20 w konkursie skoku w dal [fot.: zbiory klubowe]