Zamknij

Przygotowanie na architekturę - jak dostać się na studia architektoniczne?

10:38, 05.06.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:39, 05.06.2020

Architektura to jeden z najbardziej prestiżowych kierunków studiów, na który corocznie pragnie dostać się wielu absolwentów liceów - w tym również z Płońska. Jak wygląda przygotowanie na architekturę? Czy warto rozważyć specjalny kurs na architekturę oraz naukę rysunku architektonicznego w szkole rysunku w Warszawie?

1. Dlaczego architektura to tak popularny kierunek?

2. Wymagania stawiane przez uczelnię

3. Jakie przedmioty zdawać na maturze?

4. Egzamin wstępny na uczelni

5. Czy warto skorzystać ze szkoły rysunku?

6. Kurs rysunku na architekturę Warszawa

Dlaczego architektura to tak popularny kierunek?

Architektura należy do najbardziej obleganych kierunków studiów w naszym kraju - na jedno miejsce często przypada blisko dziesięciu absolwentów liceów. Dzieje się tak, ponieważ zawód architekta jest atrakcyjny, dobrze płatny i rozwojowy, a także stwarza ogromne możliwości dla osób pragnących robić karierę za granicą. W tym celu trzeba jednak posiadać specjalne uprawnienia, które można otrzymać po ukończeniu szkoły wyższej na odpowiednim kierunku. 

Wymagania stawiane przez uczelnię

Wymagania dotyczące kandydatów pragnących dostać się na architekturę zależą od uczelni, a także konkretnego kierunku (na przykład na architekturę wnętrz nie zawsze wymagana jest matematyka na maturze). Ponieważ duża część punktów rekrutacyjnych przyznawana jest za egzamin wstępny odbywający się na uczelni, warto się do niego porządnie przygotować. Dobrym sposobem na to może być na przykład kurs rysunek architektoniczny od podstaw``q realizowany w którejś ze szkół rysunku (najbliższe oddziały znajdują się w Warszawie).

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Niemal wszystkie uczelnie wymagają od przyszłych studentów wysokiego wyniku z matematyki (czasami na poziomie podstawowym, a czasami rozszerzonym). Często istotna jest także uzyskana ilość punktów z fizyki, historii sztuki, języka obcego czy informatyki - ważne jest, by sprawdzić konkretne wymagania po wybraniu wymarzonej uczelni, ponieważ kryteria mogą się znacznie różnić. Warto pamiętać, że dobry wynik na maturze to tylko część sukcesu: najważniejszy jest egzamin z rysunku architektonicznego.

Egzamin wstępny na uczelni

Egzaminy wstępne na polskich uczelniach znacząco różnią się od siebie, jednak w większości przypadków są kilkuetapowe i weryfikują predyspozycje kandydatów. Do przykładowych zadań może należeć na przykład rysunek z pamięci na zadany temat, rysunek modela lub modelki, projekt wnętrza, rysunek z opisu czy konstrukcja bryły lub modelu przestrzennego z dostarczonych materiałów. W zależności od uczelni, egzaminatorzy mogą wymagać zastosowania różnych technik, a także przeprowadzić test predyspozycji do zawodu architekta lub sprawdzian wiedzy o architekturze.

Czy warto skorzystać ze szkoły rysunku?

Kurs rysunku na architekturę to dobry sposób na przygotowanie się do egzaminów. Podczas nauki przyszli studenci poznają zasady i techniki tworzenia rysunków architektonicznych, a także uczą się przydatnych trików oraz wskazówek, które mogą okazać się nieocenioną pomocą podczas egzaminu. Możliwe jest również skorzystanie z kursu na architekturę skupiającego się na matematyce, historii sztuki i innych zagadnieniach teoretycznych - taka opcja również pomoże kompleksowo przygotować się do zdawania na wymarzone studia.

Kurs rysunku na architekturę Warszawa

Dla osób mieszkających w Płońsku dobrym wyborem jest kurs rysunku architektonicznego w Warszawie - można tam znaleźć szeroką ofertę szkół rysunku, a także placówki oferujące możliwość przygotowania teoretycznego do egzaminów na architekturę.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%