Zamknij

Centrum leczenia nadwagi i otyłości już w Płońsku

17:16, 06.09.2018 DRED Aktualizacja: 17:26, 06.09.2018
Skomentuj Dyrektor Paweł Obermeyer z personelem naszej szpitalnej diabetologii. W tle ćwiczenia prowadzone przez fizjoterapeutę z pacjentami oddziału [Foto: DT] Dyrektor Paweł Obermeyer z personelem naszej szpitalnej diabetologii. W tle ćwiczenia prowadzone przez fizjoterapeutę z pacjentami oddziału [Foto: DT]

Płoński szpital z początkiem września uruchomił ośrodek leczenia nadwagi i otyłości. Centrum powstało na bazie działającego już pododdziału internistycznego o profilu diabetologicznym i we współpracy z oddziałem rehabilitacji szpitalnej oraz działem żywienia.

- To krok to wieloprofilowego spojrzenia na pacjenta z otyłością i nadwagą. Ośrodek to wyjście naprzeciw oczekiwaniom społecznym, które wskazują alarmujące dane, że około 70 proc. Polaków to osoby z nadwagą lub otyłością - mówił dziennikarzom na czwartkowej konferencji prasowej Paweł Obermeyer, dyrektor SPZ ZOZ w Płońsku.  

Oddział podjął już współpracę z ośrodkami leczenia bariatrycznego i chirurgicznego. Osoby borykające się ze stopą cukrzycową wysyłane będą do specjalnego ośrodka zajmującego się tego typu problemami. Paweł Obermeyer dodawał, że pacjenci leczeni będą w ramach NFZ bezpłatnie a sam szpital w parze ze starostwem postara się o dofinansowanie unijne, aby poszerzyć paletę możliwości centrum i zdrowego odżywiania.  

Na płońskim oddziale w ramach leczenia pacjenci będą pod opieką zespołu złożonego z: lekarza diabetologa, rehabilitanta, psychologa, dietetyka i edukatora diabetycznego. Dodatkowo chorzy liczyć będą mogli na pakiet badań diagnostycznych, program rehabilitacyjno-sportowy oraz dietę pudełkową Doktora Hausa.

- Chcemy przede wszystkim, aby osoby z nadwagą i otyłością miały możliwość skutecznego i profesjonalnego leczenia oraz kompleksowej opieki zgodnej z aktualną wiedza medyczną. Mamy pomysł badań klinicznych w zakresie diabetologii. Pamiętajmy, że w tydzień albo dwa nie zmienimy mentalności ludzi. Cały projekt wymaga czasu, aby mógł przynosić rezultaty – oceniał dyrektor płońskiego szpitala, który podawał siebie jako przykład osoby, która schudła 14 kilogramów, racjonalnie, systematycznie odżywiając się. 

Zajęcia z pacjentami na pododdziale internistycznym o profilu diabetologicznym prowadzi rehabilitant, fizjoterapeuta Mateusz Walczewski. 

- Ćwiczenia, wysiłek fizyczny, ruch mogą wyhamować chorobę na tyle, by nie była aż tak poważna. Możliwe, że powoli zmniejszy się dawka leków stosowanych doustnie, czy samej insuliny. Nie mówiąc już o zredukowaniu cholesterolu, zmniejszeniu ciśnienia tętniczego, czy też poprawy pracy serca, czy ogólnie lepszego samopoczucia - mówił Mateusz Walczewski. 

(DRED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

NinaNina

1 2

Dzwoniłam w październiku i jakoś program nie ruszył i nie słychać żeby ruszał. 19:45, 04.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

CiekawyCiekawy

0 1

A ile bedzie zarabial ordynator tego oddzialu????? Czy tez tyle co na WEWNETRZNYM? 10:05, 09.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%