Zamknij
REKLAMA

Uwaga - planowana jest nowa inwestycja w Płońsku

10.31, 04.07.2022 Materiał zewnętrzny Aktualizacja: 14.41, 19.07.2022

Będą to mieszkania na wynajem w nowobudowanym budynku wielorodzinnym przy ul. Padlewskiego w Płońsku. Inwestycja realizowana będzie przez Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową SIM Północne Mazowsze Sp. z o.o. Zanim to nastąpi, zainteresowani mieszkaniami powinni złożyć w Urzędzie Miejskim w Płońsku tzw. deklarację o zamiarze o najem lokalu mieszkalnego w ramach tej inwestycji.

Wytyczne dla mieszkańców, chcących ubiegać się o taki lokal, znajdują się w komunikacie Burmistrza Płońska.

KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA PŁOŃSK

Szanowni Państwo,

w związku z przystąpieniem Gminy Miasta Płońsk do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, w ramach której zostanie wybudowany budynek mieszkalny przy ul. Padlewskiego w Płońsku, rozpoczynają się prace zmierzające do przyjęcia zasad w sprawie przeprowadzania naboru wniosków o zawarcie umów najmu lokali mieszkalnych.

W tym celu została przygotowana dla Państwa deklaracja o zamiarze ubiegania się o najem lokalu mieszkalnego, budowanego przy ul. Padlewskiego w Płońsku w ramach inwestycji realizowanej przez Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową SIM Północne Mazowsze Sp. z o.o. Informacje zawarte w deklaracji posłużą Gminie do przyjęcia zasad, w oparciu o które będą przyjmowane i rozpatrywane właściwe już wnioski o zawarcie umów najmu lokali w nowym bloku.

Deklaracja przeznaczona jest dla osób, które przede wszystkim:

  • nie posiadają własnego domu lub mieszkania;
  • gwarantują wpłatę partycypacji w kosztach budowy lokalu w wysokości od 10 do 30% (szacunkowo ok. 37.500,00 zł – 115.000,00 zł) oraz kaucji zabezpieczającej pokrycie należności z tytułu najmu lokalu, zwracanej najemcy w dniu opróżnienia lokalu (ok. 6.000,00 zł). Partycypacja w kosztach budowy lokalu w wysokości równej bądź większej niż 20% gwarantuje prawo dojścia do własności lokalu;
  • gwarantują zapłatę czynszu najmu w wysokości nie mniejszej niż 22 zł za 1 m2 powierzchni użytkowej lokalu (ok. 700 - 1.300,00 zł miesięcznie, bez kosztów eksploatacyjnych, w zależności od powierzchni użytkowej lokalu).

Deklaracje należy składać w Urzędzie Miejskim w Płońsku w terminie do 11 lipca 2022 r. w wersji:

  • papierowej – Urząd Miejski, pok. nr 3 (parter)
  • lub elektronicznej (skan) na adres mailowy: [email protected]

Druk deklaracji do pobrania tutaj: Deklaracja o zamiarze ubiegania się o najem lokalu mieszkalnego - UM w Płońsku (plonsk.pl)

Więcej informacji można uzyskać w Referacie Spraw Lokalowych i Pomocy Społecznej Urzędu Miejskiego w Płońsku, pok. nr 3 lub telefonicznie: 23 663 13 08.

Szerzej o samej inwestycji dowiecie się również Państwo z obrad sesji Rady Miejskiej z dnia 30 czerwca 2022 r.https://esesja.tv/transmisja/28089/lxxi-sesja-rady-miejskiej-w-plonsku-30062022-napisy-w-przygotowaniu.html od 28 minuty trwania sesji.

(OGŁOSZENIE)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%