Zamknij
REKLAMA

Kolejny ukłon w kierunku dużych rodzin! "Ta ulga jest przesądzona"

09:31, 23.09.2021 | Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Klub Prawa i Sprawiedliwości szykuje kolejną poprawkę do Polskiego Ładu. To ma być kolejny ukłon w kierunku dużych rodzin. Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna", ta ulga jest już przesądzona. 

Poprawka ma sprawić, że rodzice z co najmniej czwórką dzieci nie zapłacą podatku, kiedy ich wspólne dochody nie przekroczą 170 tysięcy złotych rocznie. 

- To dobre rozwiązanie, teraz trwają rozmowy na temat szczegółów. Ostatnie słowo należy do premiera Mateusza Morawieckiego - powiedział w rozmowie z "DGP" poseł PiS Bartłomiej Wróblewski.

O taką poprawkę szczególnie mocno zabiegać mieli przedstawiciele Partii Republikańskiej Adama Bielana, którzy wspierają rząd Zjednoczonej Prawicy po wyjściu Porozumienia Jarosława Gowina z koalicji. 

Poseł PR Kamil Bortniczuk wskazuje, że to ważne, by walczyć z niżem demograficznym. Jego zdaniem polskie rodziny muszą mieć motywację do posiadania dzieci.

To ma być będzie jedną z największych pomocy obok sztandarowego projektu Zjednoczonej Prawicy, czyli programu Rodzina 500 plus.

- Chcemy skorzystać z dobrych doświadczeń zerowego PIT dla młodych i wprowadzić zerowy PIT dla rodzin 4 plus. To dokładnie ulga dla młodych razy dwa, czyli dla każdego z rodziców przy wspólnym rozliczeniu. Mówimy więc o wspólnych dochodach rodziców na poziomie ok. 14 tys. zł miesięcznie - tłumaczy dla DGP Kamil Bortniczuk. 

(Źródło: Dziennik Gazeta Prawna)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

XyzZzXyzZz

3 0

No fajnie, jeśli podatku nie zapłacą, to niech też nie mają ulgi na dzieci, nawet ze składek. 15:15, 23.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Socjalizm panieSocjalizm panie

3 0

Witaj w reformach państwa PiS, tu chodzi o kupowanie głosów 18:04, 23.09.2021


Emerytka Płońsk 76l Emerytka Płońsk 76l

5 1

Nie wiem ile jest w Polsce rodzin 2 + 4+, ale skoro wpływy z tytułu ich podatków do budżetu będą uszczuplone o kwotę X, to oznacza, że przynajmniej tę samą kwotę budżet będzie musial otrzymać ściągając ją z kogos innego. Pytanie: z kogo? PiSiory to rozumieją, czy myślą, że pieniądze państwa to kupka banknotów w banku? 18:02, 23.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AgaAga

0 0

Pani emerytka to jeszcze nigdy pozytywnego komentarza pod żadnym postem nie napisała. Smutna malkontentka. Tylko współczuć. 21:37, 28.09.2021


PffPff

3 0

Dzieciorobom robią dobrze. 19:02, 23.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Emerytka Płońsk 76l Emerytka Płońsk 76l

1 0

Kolejna lekcja dla PiSiorów. Dziś o TRZECIEJ podwyżce cen gazu w tym roku i jej wpływie na inflację dzięki PiSiorom. Przypominam PiSiorze: jeśli nie umiesz czytać, poproś o pomoc bliską osobę.
Start.
Od stycznia tego roku (dla PiSiorów: roku 2021), doczekamy sie dzięki PiS 3 podwyżek cen gazu (najnowsza zacznie się od października). Na tym sprawa się nie zamknie. Z tytułu dotychczasowych podwyżek gazowych ścieżka CPI podniesie się już w tym roku o ok. 0,2 p.p.. Wnioskowany przez dostawców energii wzrost taryf – zdarza się, że nawet o 40% - doda do konsumenckiej inflacji ok. 0,3 p.p. Z perspektywą dalszych dynamicznych wzrostów w kolejnych latach, bo tu wchodzą już w rachubę czynniki o charakterze strukturalnym (dekarbonizacja i emisyjność kosztować nas będą dzięki PiSiorom coraz więcej przez wiele lat). Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie poinformowała, że ciepłownicy będą wnioskować do URE o podwyżki cen ciepła od 10% do 30%. Akceptacja wniosku podnosi przyszłoroczną ścieżkę inflacji – w zależności od skali wzrostu - o 0,2-0,6 p.p. Tu kontynuację wzrostów także mamy jak w banku, bo ciepło zależy od energii. Wniosek? W roku 2022 – a również co najmniej w 2023 – nie ma szans, by zadziałał klasyczny efekt bazy statystycznej w historycznie zmiennych cenach energii. Tu zmienność bowiem została już jasno zadekretowana na wiele lat: podwyżka, podwyżka, podwyżka… Stąd nie ma szans, by ceny energii umożliwiły spadek wskaźnika inflacji headline CPI w ujęciu r/r. A to z kolei oznacza, że średnioroczna inflacja w 2022 będzie wyższa niż w 2021, rosnąc – według moich prognoz - z 4,5% do 4,9%. Cała Europa będzie mieć problem z inflacją. ECB też, ponieważ modele makro nie uwzględniają występowania permanentnych szoków podażowych. W przeciwnym razie inflacja na podstawie ich wskazań w okresie prognozowania nigdy nie zbiegałaby do celu. Ale my, Polska, rządzona przez rozmodlone bolszewickie ameby z PiSu – jak zawsze – będziemy w awangardzie problemów, bo nasze szoki inflacyjne na tle "ich" szoków, są z pewnością "najmojsze", a nawet "najnaszszejsze".
To dzięki wam PiSiory i waszym głosom KAŻDY POLAK zapłaci minimum 40% więcej za gaz. Brawo. 21:46, 24.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%