Zamknij
REKLAMA

Będzie trzecia dawka szczepionki! Rząd zdradza, kto ją dostanie

13:37, 21.09.2021 | M.O.
Skomentuj Fot. Screen z konferencji
REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki oraz wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformowali o rozszerzeniu szczepień przeciw COVID-19 do trzeciej dawki. Wiemy, kto ją otrzyma. 

Już pod koniec sierpnia Rada Medyczna opublikowała swoje stanowisko dotyczące przyjęcia trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19. Zgodnie z wcześniejszym zaleceniem otrzymać mają osoby z zaburzeniami odporności. To jednak nie koniec.

W obliczu nowych wariantów coraz więcej krajów decyduje się na podanie trzeciej dawki. Decyzję o dodatkowej ochronie najbardziej narażonych mieszkańcy podjęły już takie kraje jak m.in. Francja, Niemcy, Hiszpania, Grecja, Dania czy Węgry. 

Teraz na taki krok zdecydowała się również Polska. Ogłosił to podczas specjalnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i Waldemar Kraska. 

- Aby jeszcze wzmocnić efekt szczepień, za rekomendacją Rady Medycznej poszerzamy grupę osób, które zostaną zaszczepione trzecią dawką - powiedział, cytowany przez portal Wirtualna Polska, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Kto będzie zaliczał się do tej grupy?

Dodatkową dawkę otrzymają pracownicy służby zdrowia, a także osoby, które skończyły 50 lat. 

- Rada Ministrów rekomenduje, aby po 6 miesiącach od pełnego szczepienia można było stosować dawkę przypominającą. Przypominająca dawka dla pracowników służby zdrowia i osób powyżej 50 lat - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Emerytka Płońsk 76l Emerytka Płońsk 76l

2 3

Dobry wieczór, PiSiory. Pewnie juz wiecie, że wasz PiSrezydent Anżejek (cały świat się śmieje i wie, że wygrał ostatnie wybory prezydenckie takimi samymi metodami, jak Łukaszenka na Bialorusi) udał się za ocean. Niestety, Prezydent USA *%#)!& nie chce się spotkać z waszym guru, wybitnym mężem stanu i synem przygłupa twierdzącego, że homoseksualizm jest zaraźliwy. Tak, wiem, rzuciłam okiem na Dziennik Telewizyjny gdzie powiedzieli, że cały świat błagalnie pełza o audiencję u Anżejka, bo jesteśmy potęgą.
Tymczasem fakty są takie:
"We wtorek prezydent Andrzej Duda rozpoczął kilkudniową wizytę w Stanach Zjednoczonych. Będzie uczestniczył w 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku. W programie brak rozmowy z prezydentem USA *%#)!&
Podczas sesji ONZ polski prezydent spotkał się za to z prezydentem Brazylii Jairem Bolsonaro. Jak poinformowano, rozmowy dotyczyły "zwiększenia wymiany handlowej i ochronie inwestycji".
Brazylijski polityk to bardzo kontrowersyjna postać. Jest uważany za skrajnie prawicowego populistę i religijnego fundamentalistę zwalczającego lewicę i mniejszości LGBT. Bolsonaro przyjaźni się np. z węgierskim premierem Viktorem Orbanem oraz byłym prezydentem USA Donaldem Trumpem.
W planach jest też spotkanie z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem, z którym Duda chce omawiać "sytuację humanitarną w Afganistanie".
No to sobie Anżejek kolegów znalazł. Ha ha ha ha ha 21:05, 21.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%