Zamknij
REKLAMA

Gdzie zapłacisz taniej za paliwo? Ta aplikacja ci to podpowie

15:00, 01.05.2021 | Źródło: SpidersWeb / Auto Wprost
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Polacy będą mogli tankować taniej. Google Maps udostępnił nową opcję w swojej aplikacja, dzięki której poinformuje kierowców o cenach paliw.

Uważasz, że płacisz za benzynę zbyt drogo? Poszukaj tańszej stacji i zmień punkt tankowania. Sprawdzisz go z łatwością korzystając z Google Maps. Aplikacja posiada nową funkcję informującą o aktualnej cenie benzyny, oleju napędowego czy gazu na stacjach benzynowych.

Opcja ta nie jest jeszcze dostępna u wszystkich użytkowników. Wkrótce jednak ma się to zmienić i dostęp do tych informacji mają mieć wszyscy użytkownicy. Aktualizacje funkcji zawsze dostarczane są falowo.

Jak sprawdzić cenę w mojej okolicy?

Wystarczy, że wpiszemy nazwę stacji i jej adres w aplikacji Google Maps. Kiedy stacja, której szukamy udostępnia takie informacje stawka za rodzaj paliwa - Pb 95 lub ON - pojawi się w widoku mapy. Klikając w ikonę stacji, a także wybierając zakładkę "Przegląd" znajdziemy informacje na temat pozostałych rodzajów paliwa. 

Dzięki takiej usłudze kierowcy mogą w prosty sposób planować podróż z uwzględnieniem miejsc, gdzie za odpowiedni rodzaj paliwa zapłacą najmniej. 

Ceny nie ze wszystkich stacji

Funkcja ta dopiero się rozwija. Na razie użytkownicy widzą ceny paliw tylko tych stacji, które udostępniają swoje stawki. To mniej więcej połowa punktów sprzedaży w miastach.

To nie wszystkie zmiany jakie w ostatnim czasie zostały wprowadzone. W Google Maps można wybrać trasę w oparciu o kryterium zużycia paliwa, a także znaleźć informacje o stanie powietrza.  

Za pośrednictwem funkcji Live View można z łatwością poruszać się wewnątrz budynków np. na dworach i lotniskach.

(Źródło: SpidersWeb / Auto Wprost)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AntyorlenAntyorlen

0 0

U obajtka najdrożej, ale marmury kosztują 09:39, 03.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%