Zamknij
REKLAMA

Gigantyczną tarczę przewożą drogami! Na wielu trasach ogromne utrudnienia

14.14, 17.11.2022 D.W. Aktualizacja: 14.59, 17.11.2022
Skomentuj Fot. GDDKiA
REKLAMA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o tym, że już w piątek, na kilku ruchliwych drogach mogą być spore utrudnienia. Wszystko przez przewożony, ogromny transport. 

Na lawetach będą jechać największe elementy maszyny, która wydrąży tunel drogi ekspresowej S19. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała, że są one już w drodze na plac budowy i będą jechać jeszcze przez kilka dni.

- W nocy z 18 na 19 listopada (piątek / sobota), około godziny 23 kolumna przekroczy granicę województwa łódzkiego i mazowieckiego. Około godziny 5.30 dotrze do węzła Janki na trasie S8, gdzie zaplanowano postój do soboty 19 listopada, do godziny 22

- informuje TVN24.

Konwój przejedzie drogami ekspresowymi: S8, S2 i S17. Jak informuje portal, transport będzie się poruszał z prędkością do 10 km/h na mostach, a poza nimi w granicach 20 - 30 km/h.

- W związku z tym, w czasie przejazdu konwoju drogą ekspresową S8 pomiędzy węzłami Kowiesy i Janki, możliwe będą utrudnienia na jezdni w kierunku Warszawy. W miarę możliwości prosimy kierowców o korzystanie z tras alternatywnych

- przekazała rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska.

Rzeczniczka zaznaczyła, że w nocy z piątku na sobotę, około godziny 23.30, zator drogowy utworzony za kolumną będzie rozładowany w rejonie MOP-u Gurba.

- Około północy transport przejedzie S8 w rejonie węzła Mszczonów Północ, gdzie samochody jadące w kierunku Warszawy będą mogły zjechać na drogę krajową nr 50. Dojadą nią do węzła Wiskitki, gdzie możliwy będzie wjazd na autostradę A2 w kierunku Warszawy - dodała.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Przerwę 45-minutową (od 00.45 do 1.30) zaplanowano z kolei w rejonie MOP Krze Duże (zamknięta zostanie wtedy jezdnia główna S8). Ruch pojazdów zostanie przekierowany na jezdnię obsługującą MOP.

- Na węźle Młochów około godziny 3.20 zator drogowy utworzony za kolumną w kierunku Warszawy będzie rozładowany z wykorzystaniem ronda węzłowego - podała rzeczniczka.

Podkreśliła jednak, że bez utrudnień będzie się odbywał ruch w kierunku Wrocławia.

Korki na innych drogach

Utrudnienia też na S2, zator możliwy jest z kolei na S17. Takie informacje również podaje TVN24.

Informują, że "w sobotę 19 listopada o godzinie 22.00 transport wyruszy z Janek drogą ekspresową S8 w kierunku Warszawy i węzła Opacz. Następnie drogą S2 oraz ulicami Warszawy dotrze do węzła Lubelska (S17) ok. godz. 6, gdzie zaplanowano kolejny postój na jezdni S17 do 20 listopada (niedziela) do godz. 22. Ruch zostanie przekierowany na jezdnie boczne".

- W czasie przejazdu konwoju drogą ekspresową S8 z węzła Janki do węzła Opacz, a następnie S2 do węzła Lubelska, może tworzyć się zator na jezdni S8 w kierunku Warszawy oraz S2 w kierunku Terespola - przekazała rzeczniczka.

Największy transport!

Tak dużych elementów jeszcze po polskich drogach nie przewożono. GDDKiA apeluje do wszystkich kierowców o ostrożność i stosowanie się do znaków oraz wprowadzanej na czas przejazdu zmienionej organizacji ruchu.

-  Konwoje będą posiadać specjalistyczne zabezpieczenie. Będą to m.in. tablice VMS (znaki zmiennej treści), mobilne poduszki zderzeniowe za kolumną, piloci kierujący ruchem oraz lokalne wsparcie policji - kończy rzeczniczka.

(D.W.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%