Zamknij
REKLAMA

Niedzielski: dochodzimy do minimalnego pułapu, jeśli chodzi o liczbę nowych zakażeń

15:05, 09.07.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Szef MZ na konferencji prasowej zwrócił uwagę na bardzo niski poziom nowych odnotowywanych zakażeń. Wskazał, że w ciągu ostatniego tygodnia średnia dzienna liczba zakażeń wyniosła 80.

Dochodzimy do minimalnego pułapu, jeśli chodzi o liczbę nowych zakażeń; dynamika cały czas jest ujemna, ale to oznacza też ryzyko odbicia i odwrócenia tendencji - powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

"Wydaje się, że dochodzimy do pewnego minimalnego pułapu, jeśli chodzi o liczbę nowych dziennych zakażeń. Widzimy to po stronie dynamiki, która cały czas jest ujemna, czyli z tygodnia na tydzień obserwujemy spadki zakażeń, ale te spadki są coraz mniejsze" - zauważył Niedzielski.

Jak dodał, widać że spadek zakażeń coraz bardziej zbliża się do zera. "To oznacza, że dochodzimy do ważnego punktu, w którym będziemy obserwowali w pierwszej kolejności stabilizację liczby zakażeń (...), ale oczywiście oznacza to też ryzyko, że będziemy mieli do czynienia z odbiciem, odwróceniem tendencji i tak naprawdę przyrostem zakażeń" - zaznaczył szef MZ.

Podkreślił, że właśnie dlatego tak ważna jest akcja szczepień. "W naszych rękach jest to, co będzie się dalej działo z tym trendem" - dodał minister.(PAP)

autorki: Karolina Kropiwiec, Katarzyna Herbut

kkr/ kh/ krap/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

TakpTakp

4 1

"Nie ma się czego bać" M.M. 18:19, 09.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrędzejPrędzej

3 0

zaufałbym głodnemu wilkowi. Pada wiele inwektyw pod adresem, premiera i ministrów. Wiele z nich sugeruje, że wprowadzany przez nich reżim sanitarny, świadczy o ich pewnego rodzaju ułomności intelektualnej, że nie zdają sobie sprawy z konsekwencji swojego działania. Jestem przeciwnego zdania ci ludzie doskonale zaplanowali, i z precyzją realizują swój dosłownie szatański plan. Jaki? niech każdy przez chwilę pomyśli, czy majątek bankrutujących firm, czy upadłość właścicieli wziętych na kredyt mieszkań nie może być doskonałym sposobem np. na spłatę czyichś roszczeń, które w ostatnim czasie mocno przybrały na sile. I wszystko pro publico bono, ktoś się "przeliczył", ktoś inny tanio odkupił. 22:42, 09.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%