Zamknij
REKLAMA

Niedzielski: przed 5 czerwca ogłosimy harmonogram luzowania obostrzeń

12:37, 22.05.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Szef resortu zdrowia, który w sobotę był gościem na antenie RMF FM, został zapytany, czy można powiedzieć, że wygraliśmy z COVID-19. "Nie ma czegoś takiego jak ostateczne zwycięstwo z pandemią" - odparł podkreślając, że sytuacja potrafi się dynamicznie zmieniać. "Jedna mutacja może wywrócić stolik" - dodał.

"Z tymi mutacjami, z którymi mamy do czynienia, na pewno radzimy sobie w tej chwili, mamy wygaszenie trzeciej fali, ale myślę, że będziemy musieli zawsze żyć z takim nastawieniem, że za chwilę możemy wchodzić w różne etapy zarządzania kryzysowego" - powiedział Niedzielski.

Minister poinformował także, że w sobotę liczba nowych zakażeń COVID-19 wynosi 1,5 tys. przypadków i zaznaczył, że to w porównaniu z poprzednim tygodniem oznacza spadek rzędu ponad 40 proc. "Jeżeli w tej sytuacji luzowania obostrzeń nie mamy takiego odbicia, to pokazuje, że pojawiają się naturalne bariery, tzn. mówię tutaj po prostu o pewnych elementach odporności populacyjnej" - mówił.

Dopytywany, kiedy pojawi się nowy harmonogram odmrażania kolejnych branż, np. dyskotek, szef resortu zdrowia poinformował, że na ten temat będą rozmowy w przyszłym tygodniu, aby zaproponować dłuższy harmonogram luzowania obostrzeń. "Na pewno przed 5 czerwca ogłosimy ten harmonogram" - poinformował.

Niedzielski zapytany, czy jest szansa, że powróci życie koncertowe czy spotkania w większej skali, odpowiedział, że jest w tej kwestii optymistą. "Jeżeli trend będzie kontynuowany i przede wszystkim będziemy nadal mieli postępy w Narodowym Programie Szczepień, to nie mamy argumentów, żeby nie przywracać normalnego życia" - powiedział. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ mmu/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

LuzowanieLuzowanie

4 0

restrykcji? Jak wiadomo w sieci krąży filmik jak to obywatele odwiedzili ministra w domu, i chociaż nie był zbyt rozmowny, a nawet zadzwonił na policję, to może jednak przejął się odwiedzinami.
https://nczas.com/2021/05/22/zlapali-niedzielskiego-pod-drzwiami-weszli-za-nim-do-bloku-w-ktorym-mieszka-minister-zadzwonil-na-policje-nie-potrafil-nic-spod-maski-powiedziec-ale-wiemy-dokladnie-gdzie-on-mieszka-video/ 18:27, 22.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%