Zamknij
REKLAMA

Facebook wprowadza nakładki na zdjęcia profilowe promujące szczepienia przeciwko Covid-19

08:20, 03.04.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Wiemy, że ludzie chętniej się zaszczepią, jeżeli zobaczą, że zrobiło to wiele osób, którym ufają" - podkreśla Facebook w czwartkowym komunikacie.

Facebook ogłosił udostępnienie użytkownikom nowych, propagujących szczepienia przeciwko Covid-19 nakładek na zdjęcia profilowe. Dzięki nim osoby korzystające z platformy będą mogły pokazać swoje wsparcie dla kampanii szczepień i zachęcić do nich innych - informuje firma.

Nakładki o treści m.in. "szczepmy się" lub "zaszczepiłem się przeciwko Covid-19" zostały opracowane we współpracy z ministerstwem zdrowia USA i amerykańskim Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

Podobne nakładki przeznaczone dla użytkowników w Wielkiej Brytanii powstały już przy udziale brytyjskiej publicznej służby zdrowia NHS. "W ciągu zaledwie kilku tygodni jedna czwarta użytkowników Facebooka w Wielkiej Brytanii zobaczyła przyjaciela lub członka rodziny używającego tej szczepionkowej nakładki" - zaznacza firma.

Facebook podkreśla, że będzie dalej współpracować z światowymi organizacjami zajmującymi się zdrowiem i władzami poszczególnych państw w rzetelnym informowaniu o pandemii i szczepionkach przeciwko Covid-19. (PAP)

adj/ tebe/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

RenataRenata

10 0

Masa osób w Polsce praktycznie nie wychodzi z domu . To przeważnie emeryci i ludzie mogący pracować zdalnie . Sparaliżowani strachem napompowanym przez media od roku kręcą się l tylko od kuchni do sypialni . Ich system odpornościowy jest w opłakanym stanie :stres + za dużo jedzenia + brak ruchu oraz zanik zwykłych relacji miedzy ludzki doprowadza ich prostą drogą na cmentarz . Nie musi to być covid 19, ich dopadnie nawet byle bakteria. Kto za to odpowiada. 12:34, 03.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%