Zamknij
REKLAMA

Prof. Horban: w optymistycznym scenariuszu w połowie lutego będziemy blisko otwierania wszystkiego

14:34, 15.01.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Zapytany w Radiu Zet, kiedy będzie mogła zacząć działać np. branża hotelarska, prof. Horban odpowiedział: "Nie wiem, nie jestem wróżką, to zależy od wielu czynników. Myślę, że już niedługo".

W optymistycznym scenariuszu, gdzieś w połowie lutego, będziemy bardzo blisko otwierania wszystkiego - powiedział w piątek główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban.

"Nie potrafię podać dokładnej daty - może być to luty, może być to marzec, może być to kwiecień. To jest wypadkowa wielu czynników. Zaczynamy już odmrażać - dzieci w klasach I-III wracają do szkoły. To jest pierwszy etap, zobaczymy, co będzie za chwileczkę" - dodał.

Powiedział, że jeśli zaszczepimy osoby starsze, utrzymamy zakażenia na tym samym poziomie albo zaczną one spadać, to będziemy wszystko powoli otwierać.

"W optymistycznym scenariuszu, gdzieś w połowie lutego" - określił prof. Horban.

Rząd zdecydował, że obostrzenia wprowadzone w wyniku pandemii będą przedłużone do 31 stycznia. Do końca stycznia obowiązuje m.in. zamknięcie restauracji, które mogą jedynie podawać dania na wynos. W sklepach i galeriach handlowych (w których otwarte są tylko niektóre sklepy) można wpuszczać tylko jednego klienta na 15 mkw. Czynne mogą być jedynie hotele pracownicze i dla medyków. W przestrzeni publicznej obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, w środkach komunikacji publicznej obowiązują limity pasażerów i zakazane są zgromadzenia powyżej pięciu osób.(PAP)

Autor: Katarzyna Krzykowska

ksi/ joz/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Teodor Teodor

3 0

W lutym 50 % restauratorów może nie dotrwać, ogłaszam iż otwieramy wszystkie restaurację od 18 stycznia! Dziękuję Andrzej.P 15:27, 16.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%