Zamknij
REKLAMA

Rzecznik MZ: apeluję do właścicieli sklepów, by nie wpuszczać ludzi bez maseczek

12:43, 22.06.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Rzecznik MZ podczas konferencji prasowej ponowił swój apel o zakładanie maseczek w miejscach, w których są one obowiązkowe. Jak mówił, to co zaobserwował w weekend w sklepach "woła o pomstę do nieba".

Apeluję do właścicieli sklepów o to, by nie wpuszczać ludzi bez maseczek - powiedział w poniedziałek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Jeżeli wchodzimy do sklepu bez maseczki, to jest to nasz egoizm, który naraża na możliwość zakażenia inne osoby - dodał.

"Apelowałbym do właścicieli sklepów, do sprzedawców o niewpuszczanie do sklepów ludzi bez maseczek. Obowiązek noszenia maseczek nadal istnieje. Obowiązek noszenia tych maseczek istnieje nawet wówczas, kiedy jesteśmy na dworze i nie jesteśmy w stanie zachować dystansu. Jeżeli stoimy na przystanku autobusowym, przystanku tramwajowym, stoi duża grupa osób i nie jesteśmy w stanie zachować dystansu - obowiązuje nas maseczka" - przypomniał Andrusiewicz.

Podkreślił, że noszenie maseczki obowiązuje w każdym zamkniętym pomieszczeniu. "Jeżeli wchodzimy do sklepu bez maseczki, to jest to nasz egoizm, który naraża na możliwość zakażenia inne osoby" - zaznaczył.

Rzecznik ponowił także apel ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego do wszystkich ubiegających się o urząd prezydenta, by uczulili swoich wyborców o przestrzeganie reguł sanitarnych. Zastrzegł jednocześnie, że od realizacji przepisów wynikających z rozporządzeń - m.in. nakładania mandatów i upominania - są służby porządkowe.

Andrusiewicz był też pytany, czy po weekendowych meczach piłkarskiej Ekstraklasy resort rozważa wycofanie się z zezwolenia na obecność kibiców na stadionach. Jak powiedział, "na razie nie chcielibyśmy się z niczego wycofywać". Poinformował, że rano rozmawiał na ten temat z rzecznikiem PZPN Jakubem Kwiatkowskim.

"PZPN w tej chwili zajmuje się tą sprawą, analizuje wszystkie mecze, jakie odbyły się w miniony weekend. To, jak wyglądała sytuacja na niektórych stadionach, to wszyscy widzieliśmy na ekranach telewizorów lub w internecie. Na pewno do takich sytuacji nie powinno dochodzić" - powiedział Andrusiewicz.

Dodał, że otrzymał deklarację ze strony rzecznika PZPN o wyciągnięciu konsekwencji od klubów, które nie są w stanie dopilnować reżimu sanitarnego na stadionach.(PAP)

autorka: Karolina Kropiwiec

kkr/ krap/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

ObserwatorObserwator

3 2

Niech również właściciele sklepów i punktów usługowych maseczki założą.
Niektórzy nawet nie wiedzą, że powinni.
Nagminnie to rozporządzenie jest łamane !!! 13:31, 24.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Komentarz Komentarz

0 0

raczej donosiciela niż obserwatora. Wstyd. 15:36, 26.06.2020


BuboBubo

5 1

Suweren zachowuje się tak jak rządzący. Czy p. Duda będąc w Płońsku miał miseczkę, a może p. Kaczyński ją nosi? 15:57, 24.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Rasa Rasa

1 0

panów, a dla "hołoty" kaganiec na twarz. 15:39, 26.06.2020


PiotrekPiotrek

2 0

Albo mamy nakaz czyli stan wyjątkowy albo pocałujcie mnie w D. Biorąc przykład z tego gościa który dlaczego nie nosi odp. bo nie mam objawów biorę z ch. przykład.
👎 18:27, 29.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%