Zamknij
REKLAMA

188 osób przebadanych w wojskowym punkcie pobierania wymazów...

17:18, 01.06.2020 | DT
Skomentuj Z miejsca badań w Czerwińsku nad Wisłą [Foto: 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej]
REKLAMA

W Czerwińsku dobiegła końca akcja poboru wymazów pracownikom sezonowym w punkcie Test&Go, obsługiwana przez żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jak dowiedzieliśmy się, wyniki wszystkich zrobionych u cudzoziemców testów są ujemne. Dodać jednak należy, że badania wykonano tylko u 188 osób z naszego terenu.

Listę osób, które miały zostać poddane badaniom, przekazywał nadzorującej to przedsięwzięcie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płońsku oddział terenowy KRUS-u. Sanepid to zestawienie wysyłał wojsku. Próbki na obecność koronawirusa przez trzy dni pobierali 'terytorialsi'.

Jak poinformował w poniedziałek naszą redakcję płoński sanepid, wszystkie wyniki testów są ujemne. Przebadano 188 osób z terenu powiatu płońskiego, pracowników sezonowych, którzy mają podjąć pracę u rolników z Czerwińska, Naruszewa i z Załusk. Informacje o wynikach badań trafiły już do właścicieli gospodarstw. W ostatnim dniu były badane osoby spoza naszego powiatu; mowa o rejonie płockim, nowodworskim oraz  sochaczewskim.

Płoński sanepid podaje, iż obecnie w kwarantannie jest około 3700 osób, głównie są to Ukraińcy. - Całościowo mówimy tu o ponad 6 tysiącach osób, które do nas przyjechały, tylko ostatniej nocy dotarło ich 382. Stąd odsetek pracowników przebadanych w Czerwińsku jest naprawdę niewielki - przyznaje dr Krzysztof Bielski, szef miejscowego sanepidu.

Jak nieoficjalnie dowiedział się nasz portal, jest szansa na to, że akcja będzie kontynuowana na zasadzie mobilnych punktów, które docierałyby do wiosek i tam, na miejscu byliby badani Ukraińcy z poszczególnych gospodarstw. Takie badania z pewnością objęłyby większą ilość pracowników sezonowych i byłyby bardziej czasowe pod kątem wiedzy samej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, kiedy dane osoba do Polski przyjechała.

(DT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

BuboBubo

11 1

Znowu pada pytanie kto sfinansuje te badania? Polski pracownik nie może bez przyczyny zrobić bezpłatnych badań a tu "ktoś" czyli państwo czyli MY pokrywa koszty. Koszt takiego badania to przy dzisiejszych cenach ok 20 łubianek truskawek wiec chyba nie wiele. 20:45, 01.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Na logikęNa logikę

14 1

Testy za ogromne pieniądze a na walkę z innymi choroby wydatki się ogranicza. Żałosne.
Ps. Czy to te same testy które wykryły koronawirusa u kozy i w owocu o nazwie Papaja ? 22:15, 01.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KoronaściemaKoronaściema

6 0

Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: "Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny". Św Antoni Pustelnik 19:24, 02.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA