Zamknij
REKLAMA

Rzecznik MZ: być może w najbliższych miesiącach odbędzie się badanie przesiewowe społeczeństwa

12:29, 29.05.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Andrusiewicz na konferencji prasowej przypomniał, że "jest duża liczba osób niezdiagnozowanych na koronawirusa, ponieważ przechodzą zakażenie bezobjawowo i nie widzą nawet potrzeby kontaktowania się z lekarzem".

Większość państw świata, również Polska, planuje wprowadzenie badań przesiewowych, żeby sprawdzić, ile osób realnie zostało dotkniętych koronawirusem - powiedział w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że być może odbędzie się to w najbliższych miesiącach.

Dlatego - wyjaśnił - "większość państw świata, również Polska, planuje wprowadzenie badań przesiewowych społeczeństwa, żeby sprawdzić, ile osób realnie zostało dotkniętych koronawirusem".

"Mamy zakupione testy serologiczne, nie wykluczamy też badania testami antygenowymi, żeby sprawdzić to populacyjnie" - podkreślił Andrusiewicz.

"Zakładam, że w najbliższych miesiącach takie badanie przesiewowe odbędzie się w Polsce" - powiedział i ocenił, że to jest wskazane. "Myślę, że decyzja w tej sprawie zapadnie w najbliższych tygodniach" - dodał.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono w Polsce dotąd u 22 964 osób, z których 1043 osoby zmarły. (PAP)

Autor: Dorota Stelmaszczyk

dst/ joz/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ZenZen

2 1

Jest tylko jedno małe ale, czy te testy dadzą prawidłowe wyniki? Druga sprawa to czy zamiast kupować drogie testy nie lepiej zainwestować w wyposażenie szpitali, inkubatory dla dzieci, sprzet do rehabilitacji dla ludzi starszych itd. 19:27, 29.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA