Zamknij
REKLAMA

Pięknie! Mamy w Płońsku miejsce, gdzie można podzielić się jedzeniem [FOTO-VIDEO]

14:27, 24.07.2020 | Dawid Turowiecki/Nagranie: Łukasz Wielechowski
Skomentuj Piątkowe otwarcie jadłodzielni. Od lewej: wiceburmistrz Liliana Kraśniewska, Jakub i Paulina Rogowscy, Monika Zimnawoda i ks. Zbigniew Sajewski [Foto: Dawid Turowiecki]
REKLAMA

24 lipca, w południe zainagurowano działalność płońskiej jadłodzielni. Społeczna lodówka już się zapełniła, goście wydarzenia nie przyszli z pustymi rękoma, a inicjatorzy akcji zapraszają i zachęcają mieszkańców do korzystania z punktu służącego wymianie żywności. 

Inicjatorami przedsięwzięcia są Monika Zimnawoda i Jakub Rogowski oraz ich rodziny. Swoją cegiełkę dołożył również proboszcz Zbigniew Sajewski, który przed Domem parafialnym użyczył miejsca na lokalną jadłodzielnię. 

- Ten budynek w całości służy pomocy drugiemu człowiekowi. Dziś otwieramy nowe dzieło, które również ma pomagać potrzebującym. Niech to dzieło służy drugiemu człowiekowi jak najpiękniej - mówił duszpasterz. 

Z kolei samorząd miejski reprezentowała na otwarciu jadłodzielni wiceburmistrz Liliana Kraśniewska. - Wierzę, że to miejsce, gdzie można podzielić się posiłkiem z potrzebującymi,  i sam fakt, że ta żywność nie będzie się marnowała, spotka się z głębokim uznaniem wśród mieszkańców naszego Płońska - stwierdzała wiceburmistrz, przypominając, iż duet Monika Zimnawoda i Jakub Rogowski zorganizowali już wspólnie akcję maseczkową. - Takie inicjatywy zapewniają poczucie bezpieczeństwa i wzajemnej solidarności - dodawała, zapewniając, że władze miasta są otwarte na pomoc w tym szczytnym przedsięwzięciu. 

Sami pomysłodawcy, fundatorzy i realizatorzy akcji podkreślali, jak ważne jest jej rozpropagowanie, czy to przez media, czy przez dyrektorów szkół, i przez księży podczas nabożeństw, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o możliwości pozostawienia żywności w lodówce i na półkach dla innych, którzy będą jej w danej chwili potrzebowali, a co za tym idzie nadmiar artykułów spożywczych nie zostanie wyrzucony i zmarnowany. 

- Jadłodzielnia usytuowana jest w dobrym punkcie. Apelujemy i prosimy płońszczan, aby o nią dbali, bo ma służyć naszym mieszkańcom. Pamiętajmy też o higienie w tym okresie epidemii - mówi Monika Zimnawoda. - Myślę, że Płońsk wykorzysta tę szansę i będziemy robili wszystko, co w naszej mocy, aby ta jadłodzielnia funkcjonowała, żeby była w miarę zapełniona i aby mieszkańcy korzystali z niej w drugą  stronę - dodawał Jakub Rogowski. 

Z okazji oficjalnego otwarcia Jadłodzielni Płońsk gospodarze wydarzenia zaprosili gości na tort. A o tym jaką żywność do jadłodzieli przynosić najlepiej powiedział nam dr Krzysztof Bielski, szef Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płońsku.

Więcej zdjęć z wydarzenia znajdziecie poniżej. 

(Dawid Turowiecki/Nagranie: Łukasz Wielechowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA